Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters met herstelde De Goede en zeven debutanten naar WK

Hockeysters met herstelde De Goede en zeven debutanten naar WK

UTRECHT (ANP) - Hockeyster Eva de Goede behoort tot de selectie van Oranje voor het WK van volgende maand in Nederland en Spanje. Interim-bondscoach Jamilon Mülders heeft de 33-jarige De Goede opgenomen in zijn selectie van achttien speelsters. De tophockeyster keert terug van een zware knieblessure, die ze eind vorig jaar opliep.

Tijdens een interland in november tegen België scheurde De Goede de voorste kruisband van haar rechterknie en ze beschadigde haar meniscus. Destijds dacht ze dat ze een streep moest zetten door het WK.

De Goede maakt waarschijnlijk tijdens de Pro League-wedstrijden tegen China (op 21 en 22 juni) haar comeback. Ook Marloes Keetels keert na een blessureperiode terug in het Nederlands elftal.

Volgende stap

Mülders selecteerde achttien speelsters en wees met Joosje Burg en Lisa Post twee reserves aan die bij ernstige blessures tijdens het toernooi mogen worden opgeroepen. Felice Albers, Yibbi Jansen, Renée van Laarhoven, Freeke Moes, Sabine Plönissen, Pien Sanders en Maria Verschoor maken deze zomer hun WK-debuut.

"Sinds half januari hebben we met elkaar een interessante en intensieve reis doorgemaakt. We trainden en speelden in verschillende samenstellingen en ik heb veel verschillende speelsters aan het werk kunnen zien", zegt Mülders. "Allemaal toonden zij veel inzet en daardoor zijn we als team gegroeid de afgelopen periode. Nu is het tijd de volgende stap te zetten en gaan we het laatste gedeelte van de voorbereiding op het WK in."

Trainingswedstrijden

In de aanloop naar het WK speelt Oranje in de Pro League nog tegen Duitsland (11 en 12 juni) en China (21 en 22 juni). Daarna staan nog twee trainingswedstrijden op het programma. "Mochten blessures toch nog een rol spelen, dan heb ik alle vertrouwen in de aangewezen reserves. Ik ben er dan ook van overtuigd dat we goed voorbereid op 2 juli voor volle tribunes aan onze eerste WK-wedstrijd kunnen beginnen."

Het WK vindt van 1 tot en met 17 juli plaats in het Wagener-stadion in Amsterdam en in de Spaanse stad Terrassa. In de poulefase neemt Oranje het op tegen Ierland (2 juli), Duitsland (3 juli) en Chili (6 juli). De Nederlandse hockeysters spelen hun poulewedstrijden in eigen land.

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

4 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

4 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

5 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

9 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

13 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

13 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden