Hockeysters maar één keer tegen VS na sterfgeval
CHAPEL HILL (ANP) - Het tweeluik van de Nederlandse hockeysters tegen de Verenigde Staten in het kader van de Pro League is teruggebracht tot één duel. Vanwege het overlijden van teammanager Larry Amar van de Amerikaanse ploeg hebben de internationale hockeybond FIH, de Nederlandse bond KNHB en USA Field Hockey besloten de eerste wedstrijd die vrijdag zou worden gespeeld te schrappen.
Beide teams treffen elkaar nu alleen zondag in Chapel Hill, North Carolina. Met het afgelasten van de eerste wedstrijd willen de betrokken bonden eer betonen aan Amar en de Amerikaanse speelsters wat extra tijd gunnen het verlies te verwerken. Zoals de regels voorschrijven, zijn bij die ene wedstrijd nu dubbele punten te verdienen.
Oranje heeft al twee duels gespeeld in de landencompetitie. De ploeg van bondscoach Alyson Annan was twee keer te sterk voor China.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
17 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
18 uur geleden