Hockeysters en hockeyers verslaan Groot-Brittannië in Pro League
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters en hockeyers hebben in de Pro League een overwinning geboekt op Groot-Brittannië. In het Argentijnse Santiago del Estero wonnen de vrouwen met 5-1. De mannen waren met 2-1 te sterk voor de Britten.
De vrouwen boekten in de vorige wedstrijd ook al een ruime zege op Argentinië (4-1). Bondscoach Paul van Ass hield tegen de Britse vrouwen Yibbi Jansen, Felice Albers en Xan de Waard aan de kant. Ook zonder dit trio scoorde Oranje al snel tegen Groot-Brittannië. Frédérique Matla opende na tien minuten de score. Meer treffers volgden er in de eerste helft niet. Maar vlak na rust maakte Sanne Koolen de 2-0. Isabelle Petter bracht met haar doelpunt voor de Britse vrouwen de spanning terug, maar dat duurde niet lang. Nog geen minuut later sloeg Oranje met twee doelpunten van Joosje Burg een gaatje. Maria Steensma bepaalde de eindstand op 5-1.
De Nederlandse mannen herstelden zich van de 3-2-nederlaag tegen de Britten in de eerste ontmoeting. In de eerste helft bleven doelpunten ondanks kansen aan beide kanten uit. In de 42e minuut kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee toch op voorsprong via Terrance Pieters, die scoorde vanuit een strafcorner. Vijf minuten later kwamen de Britten op gelijke hoogte door een doelpunt van Samuel Ward. In de slotfase kregen Floris Middendorp en Seve van Ass beiden een gele kaart. Maar Oranje slaagde er toch nog in de zege binnen te halen. Joep Troost bezorgde Nederland de overwinning.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
9 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
15 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
16 uur geleden