Hockeysters en hockeyers verslaan Groot-Brittannië in Pro League
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters en hockeyers hebben in de Pro League een overwinning geboekt op Groot-Brittannië. In het Argentijnse Santiago del Estero wonnen de vrouwen met 5-1. De mannen waren met 2-1 te sterk voor de Britten.
De vrouwen boekten in de vorige wedstrijd ook al een ruime zege op Argentinië (4-1). Bondscoach Paul van Ass hield tegen de Britse vrouwen Yibbi Jansen, Felice Albers en Xan de Waard aan de kant. Ook zonder dit trio scoorde Oranje al snel tegen Groot-Brittannië. Frédérique Matla opende na tien minuten de score. Meer treffers volgden er in de eerste helft niet. Maar vlak na rust maakte Sanne Koolen de 2-0. Isabelle Petter bracht met haar doelpunt voor de Britse vrouwen de spanning terug, maar dat duurde niet lang. Nog geen minuut later sloeg Oranje met twee doelpunten van Joosje Burg een gaatje. Maria Steensma bepaalde de eindstand op 5-1.
De Nederlandse mannen herstelden zich van de 3-2-nederlaag tegen de Britten in de eerste ontmoeting. In de eerste helft bleven doelpunten ondanks kansen aan beide kanten uit. In de 42e minuut kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee toch op voorsprong via Terrance Pieters, die scoorde vanuit een strafcorner. Vijf minuten later kwamen de Britten op gelijke hoogte door een doelpunt van Samuel Ward. In de slotfase kregen Floris Middendorp en Seve van Ass beiden een gele kaart. Maar Oranje slaagde er toch nog in de zege binnen te halen. Joep Troost bezorgde Nederland de overwinning.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden