Hockeysters De Goede, Matla en Verschoor in de race voor award
LAUSANNE (ANP) - Eva de Goede, Frédérique Matla en Maria Verschoor zijn in de race voor de titel hockeyster van het jaar van de internationale hockeyfederatie FIH. De drie vrouwen, die met Nederland in Tokio de olympische titel veroverden, hebben bij de verkiezing concurrentie van de Argentijnse speelsters Agustina Albertarrio en Agustina Gorzelany en Gurjit Kaur uit India.
Naast de drie speelsters van Oranje is ook bondscoach Alyson Annan genomineerd, voor de titel van coach van het jaar. Ze neemt het onder anderen op tegen Sjoerd Marijne. De Nederlandse trainer bereikte met de hockeysters uit India de halve finales.
Vanaf maandag kan er online op de genomineerden gestemd worden. De stemming sluit op 15 september. Eind september of begin oktober worden de winnaars bekendgemaakt.
De stemmen van de nationale bonden, vertegenwoordigd door de aanvoerders en coaches, tellen voor 50 procent. Een kwart van de stemmen komt van de fans en spelers en nog een kwart van de media.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
12 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
15 uur geleden