Hockeysters bereiken eindstrijd na ruime zege op Groot-Brittannië
TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich ten koste van Groot-Brittannië, de regerend olympisch kampioen, geplaatst voor de finale van de Olympische Spelen. In het Oi Hockey Stadium in Tokio werd het liefst 5-1. In de finale neemt Oranje het op tegen Argentinië dat India met 2-1 versloeg.
Oranje kwam in het duel met de olympisch kampioen van 2016 geen moment in de problemen. In het eerste kwart vielen er weinig hoogtepunten te noteren, maar in het tweede kwart was het al snel raak. Felice Albers zette Nederland in de 19e minuut op voorsprong na uitstekend voorbereidend werk van Laurien Leurink, die zich knap vrij speelde en Albers in staat stelde uit te halen vanaf de linkerkant van de cirkel. Een minuut later kon de Nederlandse bank opnieuw opspringen toen Marloes Keetels er met een schot vanaf de rand van de cirkel 2-0 van maakte.
Nederland, dat alle zes voorgaande duels in Tokio had gewonnen, bleef op de aanval spelen en jagen op meer doelpunten. Maria Verschoor zorgde in het derde kwart voor de 3-0 door een strafcorner van Caia van Maasakker van richting te veranderen, Albers zorgde met haar tweede doelpunt voor de 4-0. De 21-jarige Albers, de jongste speelster in de Oranje-selectie, heeft al zes keer gescoord bij haar debuut op de Spelen. De aanvalster van Amsterdam werd na het gewonnen EK, waar ze goed op dreef was, door bondscoach Alyson Annan opgenomen in de selectie voor de Spelen.
Rio de Janeiro
Giselle Ansley maakte uit een strafcorner de stand iets draaglijker voor de Britse speelsters, maar met haar negende goal van het toernooi zorgde Matla toch weer voor een marge van vier. In de laatste tien minuten werd er niet meer gescoord en was het wachten op het laatste fluitsignaal.
Vijf jaar geleden verloren de hockeysters in de finale van de Spelen van Rio de Janeiro na shoot-outs van de Britse ploeg. Na de reguliere speeltijd was de stand toen 3-3.
Vijfde finale
Het is al de vijfde keer op een rij dat Oranje, regerend wereldkampioen, de finale bereikt op de Spelen. In 1996 en 2000 werd Nederland derde, sindsdien werd telkens de finale gehaald.
Argentinië was in de andere halve finale met 2-1 te sterk voor India, dat geleid wordt door de Nederlandse bondscoach Sjoerd Marijne. De Argentijnse hockeysters stonden eerder in 2000 en 2012 in de olympische finale.
Bij de Spelen in Londen in 2012 verloor Argentinië in de finale met 2-0 van Nederland. De eindstrijd is vrijdag om 12.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
1 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
5 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
6 uur geleden