Hockeysters beginnen WK met zege op Ierland
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap begonnen met een zege op Ierland. In het Wagener-stadion won de formatie van bondscoach Jamilon Mülders met 5-1. Frédérique Matla zette Nederland aan het begin van het tweede kwart op voorsprong. Ze benutte een strafbal, na een forse overtreding op Maria Verschoor.
In het derde kwart liep de favoriet verder uit. Yibbi Jansen scoorde uit een strafcorner. Vrij onverwacht echter kwam Ierland terug, Roisin Upton trof doel via een Nederlandse stick. Sabine Plönissen herstelde echter de marge van twee treffers, door hard raak te schieten uit een strafcorner. Vervolgens mocht Matla er opnieuw een strafbal inschieten, nu nadat Felice Albers onderuit was gelopen. In het laatste kwart zorgde Verschoor met een fraaie backhand al snel voor de 5-1.
In de groepsfase speelt Oranje ook nog tegen Duitsland en Chili. Eerder op de dag won Duitsland met 4-1 van Chili. De organisatie van het evenement is in handen van Nederland en Spanje.
Nederland - Ierland was een replay van de finale in Londen van het wereldkampioenschap van vier jaar geleden, ruim gewonnen door Oranje. Nederland werd ook in 2014, in Den Haag, wereldkampioen.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
15 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
15 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
18 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
18 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
21 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
1 dag geleden