Hockeysters beginnen WK met zege op Ierland
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap begonnen met een zege op Ierland. In het Wagener-stadion won de formatie van bondscoach Jamilon Mülders met 5-1. Frédérique Matla zette Nederland aan het begin van het tweede kwart op voorsprong. Ze benutte een strafbal, na een forse overtreding op Maria Verschoor.
In het derde kwart liep de favoriet verder uit. Yibbi Jansen scoorde uit een strafcorner. Vrij onverwacht echter kwam Ierland terug, Roisin Upton trof doel via een Nederlandse stick. Sabine Plönissen herstelde echter de marge van twee treffers, door hard raak te schieten uit een strafcorner. Vervolgens mocht Matla er opnieuw een strafbal inschieten, nu nadat Felice Albers onderuit was gelopen. In het laatste kwart zorgde Verschoor met een fraaie backhand al snel voor de 5-1.
In de groepsfase speelt Oranje ook nog tegen Duitsland en Chili. Eerder op de dag won Duitsland met 4-1 van Chili. De organisatie van het evenement is in handen van Nederland en Spanje.
Nederland - Ierland was een replay van de finale in Londen van het wereldkampioenschap van vier jaar geleden, ruim gewonnen door Oranje. Nederland werd ook in 2014, in Den Haag, wereldkampioen.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
11 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
15 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
15 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
17 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
17 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
18 uur geleden