Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters Amsterdam onttronen Den Bosch in EHL na shoot-outs

Hockeysters Amsterdam onttronen Den Bosch in EHL na shoot-outs

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de Euro Hockey League op hun prijzenlijst bijgeschreven. De ploeg van trainer Robert Tigges versloeg aartsrivaal Den Bosch in de finale van het Europese clubtoernooi in Amstelveen. Dat gebeurde na shoot-outs, die nodig waren omdat de stand na de reguliere minuten 2-2 was.

Den Bosch won vorig jaar de EHL en was licht favoriet. De ploeg van trainer Marieke Dijkstra nam ook al snel de leiding in de wedstrijd door een treffer van topschutter Frédérique Matla. Amsterdam kwam sterk terug en maakte via Filiz Tuzgöl gelijk, maar vlak voor rust ramde Matla de bal nog een keer in het doel en zette Den Bosch op 2-1.

De Brabanders leken in de tweede helft de wedstrijd onder controle te hebben, totdat Fay van der Elst uithaalde en Amsterdam opnieuw op gelijke hoogte bracht. In de slotfase viel geen goal meer en moest de video-scheidsrechter opvallend vaak beslissingen nemen over al dan niet terechte strafcorners.

VAR

In de shoot-outs gebeurde ook van alles. Bijna elke bal werd aangevochten bij de VAR. Den Bosch scoorde via Pien Sanders en Matla, maar daarna volgden missers van Margot van Geffen, Lidewij Welten en Noor Omrani en zo groeide keepster Anne Veenendaal uit tot de heldin van Amsterdam. Aan de andere kant waren Maria Verschoor, Freeke Moes en Noor de Baat trefzeker. Moes mocht in de herkansing omdat keepster Josine Koning een overtreding maakte.

Keepster Veenendaal was bijzonder emotioneel na de zwaarbevochten zege. "Dit was ontzettend spannend en zenuwslopend, maar ik heb mijn werk gedaan. Het is heel fijn dat dit zo eindigt. Ik kan niet meer, maar ben superblij."

Meer uit Sport

Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die het toernooi de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton of de Noor Casper Ruud.

13 minuten geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

7 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

16 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

17 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

18 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

18 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

19 uur geleden