Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters Amsterdam onttronen Den Bosch in EHL na shoot-outs

Hockeysters Amsterdam onttronen Den Bosch in EHL na shoot-outs

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de Euro Hockey League op hun prijzenlijst bijgeschreven. De ploeg van trainer Robert Tigges versloeg aartsrivaal Den Bosch in de finale van het Europese clubtoernooi in Amstelveen. Dat gebeurde na shoot-outs, die nodig waren omdat de stand na de reguliere minuten 2-2 was.

Den Bosch won vorig jaar de EHL en was licht favoriet. De ploeg van trainer Marieke Dijkstra nam ook al snel de leiding in de wedstrijd door een treffer van topschutter Frédérique Matla. Amsterdam kwam sterk terug en maakte via Filiz Tuzgöl gelijk, maar vlak voor rust ramde Matla de bal nog een keer in het doel en zette Den Bosch op 2-1.

De Brabanders leken in de tweede helft de wedstrijd onder controle te hebben, totdat Fay van der Elst uithaalde en Amsterdam opnieuw op gelijke hoogte bracht. In de slotfase viel geen goal meer en moest de video-scheidsrechter opvallend vaak beslissingen nemen over al dan niet terechte strafcorners.

VAR

In de shoot-outs gebeurde ook van alles. Bijna elke bal werd aangevochten bij de VAR. Den Bosch scoorde via Pien Sanders en Matla, maar daarna volgden missers van Margot van Geffen, Lidewij Welten en Noor Omrani en zo groeide keepster Anne Veenendaal uit tot de heldin van Amsterdam. Aan de andere kant waren Maria Verschoor, Freeke Moes en Noor de Baat trefzeker. Moes mocht in de herkansing omdat keepster Josine Koning een overtreding maakte.

Keepster Veenendaal was bijzonder emotioneel na de zwaarbevochten zege. "Dit was ontzettend spannend en zenuwslopend, maar ik heb mijn werk gedaan. Het is heel fijn dat dit zo eindigt. Ik kan niet meer, maar ben superblij."

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

5 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

7 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

12 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

13 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

16 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden