Hockeyster Welten dacht na Tokio geen moment aan afscheid
AMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Lidewij Welten, met haar leeftijd van 31 een routinier in Oranje, heeft na het veroveren van de gouden plak in Tokio geen seconde gedacht aan een afscheid. De afgelopen weken besloten meerdere teamgenoten hun interlandloopbaan wel te beëindigen.
"Eigenlijk ben ik daar helemaal niet mee bezig geweest en ik hoop én denk dat ik dat vandaag wel uitstraalde", zei Welten voor de camera van Ziggo Sport. Welten nam in de openingswedstrijd van de Pro League, tegen België, de 1-0 voor haar rekening. Het werd uiteindelijk nog 2-0.
"Ik weet het nog niet wanneer ik stop, maar ik speel in ieder geval tot het WK. Maar dit is niet het moment om daarover na te denken." Direct na de wedstrijd werden de hockeysters gehuldigd voor hun prestatie in Tokio.
Moeizame pot
In een uitverkocht Wagener Stadion was Welten al na 17 tellen trefzeker. Het had de opmaat moeten worden voor een ruime zege, maar Oranje wist in de nieuwe formatie niet te overtuigen.
"Het was een gekke wedstrijd met een hele nieuwe ploeg. Maar we waren pas vanaf maandag bij elkaar", aldus Welten. "Het was een moeizame pot, maar het was wel leuk om weer in een vol stadion te spelen."
Debutanten
Bij Oranje maakten meerdere speelsters hun debuut. Welten, drievoudig winnares van olympisch goud: "Die jonge meiden hebben me heel veel energie gegeven. Die spanning op hun gezicht, ze vinden het helemaal te gek om voor Oranje te mogen spelen."
Voor Oranje betekende het duel in de Pro League het begin van de voorbereiding op het WK van volgend jaar, dat in juli wordt gehouden. "Het was een bijzondere wedstrijd, met drie debutanten en de 250e interland van Eva de Goede", zei bondscoach Alyson Annan. "Maar het was geen spectaculaire wedstrijd. De verbinding was er niet vandaag, maar we hadden ook maar twee dagen om ons voor te bereiden op deze wedstrijd."
Meer uit Sport
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
5 minuten geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
16 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
16 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geleden