Hockeyster Welten dacht na Tokio geen moment aan afscheid
AMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Lidewij Welten, met haar leeftijd van 31 een routinier in Oranje, heeft na het veroveren van de gouden plak in Tokio geen seconde gedacht aan een afscheid. De afgelopen weken besloten meerdere teamgenoten hun interlandloopbaan wel te beëindigen.
"Eigenlijk ben ik daar helemaal niet mee bezig geweest en ik hoop én denk dat ik dat vandaag wel uitstraalde", zei Welten voor de camera van Ziggo Sport. Welten nam in de openingswedstrijd van de Pro League, tegen België, de 1-0 voor haar rekening. Het werd uiteindelijk nog 2-0.
"Ik weet het nog niet wanneer ik stop, maar ik speel in ieder geval tot het WK. Maar dit is niet het moment om daarover na te denken." Direct na de wedstrijd werden de hockeysters gehuldigd voor hun prestatie in Tokio.
Moeizame pot
In een uitverkocht Wagener Stadion was Welten al na 17 tellen trefzeker. Het had de opmaat moeten worden voor een ruime zege, maar Oranje wist in de nieuwe formatie niet te overtuigen.
"Het was een gekke wedstrijd met een hele nieuwe ploeg. Maar we waren pas vanaf maandag bij elkaar", aldus Welten. "Het was een moeizame pot, maar het was wel leuk om weer in een vol stadion te spelen."
Debutanten
Bij Oranje maakten meerdere speelsters hun debuut. Welten, drievoudig winnares van olympisch goud: "Die jonge meiden hebben me heel veel energie gegeven. Die spanning op hun gezicht, ze vinden het helemaal te gek om voor Oranje te mogen spelen."
Voor Oranje betekende het duel in de Pro League het begin van de voorbereiding op het WK van volgend jaar, dat in juli wordt gehouden. "Het was een bijzondere wedstrijd, met drie debutanten en de 250e interland van Eva de Goede", zei bondscoach Alyson Annan. "Maar het was geen spectaculaire wedstrijd. De verbinding was er niet vandaag, maar we hadden ook maar twee dagen om ons voor te bereiden op deze wedstrijd."
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
14 uur geleden