Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyster Welten dacht na Tokio geen moment aan afscheid

Hockeyster Welten dacht na Tokio geen moment aan afscheid

AMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Lidewij Welten, met haar leeftijd van 31 een routinier in Oranje, heeft na het veroveren van de gouden plak in Tokio geen seconde gedacht aan een afscheid. De afgelopen weken besloten meerdere teamgenoten hun interlandloopbaan wel te beëindigen.

"Eigenlijk ben ik daar helemaal niet mee bezig geweest en ik hoop én denk dat ik dat vandaag wel uitstraalde", zei Welten voor de camera van Ziggo Sport. Welten nam in de openingswedstrijd van de Pro League, tegen België, de 1-0 voor haar rekening. Het werd uiteindelijk nog 2-0.

"Ik weet het nog niet wanneer ik stop, maar ik speel in ieder geval tot het WK. Maar dit is niet het moment om daarover na te denken." Direct na de wedstrijd werden de hockeysters gehuldigd voor hun prestatie in Tokio.

Moeizame pot

In een uitverkocht Wagener Stadion was Welten al na 17 tellen trefzeker. Het had de opmaat moeten worden voor een ruime zege, maar Oranje wist in de nieuwe formatie niet te overtuigen.

"Het was een gekke wedstrijd met een hele nieuwe ploeg. Maar we waren pas vanaf maandag bij elkaar", aldus Welten. "Het was een moeizame pot, maar het was wel leuk om weer in een vol stadion te spelen."

Debutanten

Bij Oranje maakten meerdere speelsters hun debuut. Welten, drievoudig winnares van olympisch goud: "Die jonge meiden hebben me heel veel energie gegeven. Die spanning op hun gezicht, ze vinden het helemaal te gek om voor Oranje te mogen spelen."

Voor Oranje betekende het duel in de Pro League het begin van de voorbereiding op het WK van volgend jaar, dat in juli wordt gehouden. "Het was een bijzondere wedstrijd, met drie debutanten en de 250e interland van Eva de Goede", zei bondscoach Alyson Annan. "Maar het was geen spectaculaire wedstrijd. De verbinding was er niet vandaag, maar we hadden ook maar twee dagen om ons voor te bereiden op deze wedstrijd."

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

5 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

8 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

15 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

17 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

22 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

22 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

23 uur geleden