Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyster Veen zag de tijd wegtikken maar vreesde niet

Hockeyster Veen zag de tijd wegtikken maar vreesde niet

COLOMBES (ANP) - Hockeyster Marijn Veen zag de tijd wegtikken in de olympische finale tegen China. Oranje kwam vroeg op achterstand en de gelijkmaker liet tot de 51e minuut op zich wachten.

"Op een gegeven moment wordt de klok je vijand. Van tevoren dacht ik dat het wel goed zou komen, maar we kwamen achter en op een gegeven moment was het het vierde kwart. Maar we hielden wel het vertrouwen en gingen bewust op zoek naar corners", zei Veen (27) met de gouden medaille om haar nek.

"Met Yibbi Jansen hebben we een wereldcorner in huis en ze bewijst het elke wedstrijd weer. Het is heel fijn haar als teamgenote te hebben." Jansen bracht haar doelpuntentotaal op de Spelen van Parijs op negen.

Na de reguliere speeltijd volgden shoot-outs. "Toen dacht ik: deze gaan we niet meer uit handen geven. Ik dacht dat Anne (Veenendaal) er minimaal twee zou tegenhouden en wij hebben allemaal goede nemers. Al had ik het het liefst in de reguliere tijd afgemaakt. Maar we hebben nu de allergrootste prijs, wat wil je nog meer? Ik denk dat we de komende dagen heel weinig gaan slapen."

Volgens Felice Albers was de druk op Oranje enorm. "Het laat maar weer zien dat het ophalen van goud niet zo vanzelfsprekend is", zei Albers. "Het scenario waarbij je achterkomt en dat zij heel goed kunnen verdedigen, is gewoon heel lastig. Er was heel weinig ruimte om doorheen te komen, maar we zijn geduldig gebleven."

Voor de 24-jarige Albers is het al haar tweede olympische titel. "Goud is gewoon verslavend, dit is zo mooi om met iedereen op de tribune mee te maken, wat in Tokio niet mogelijk was", aldus Albers. "Ik ben helemaal kapot, na acht wedstrijden in dertien dagen. Maar voor de feestjes heb ik nog wel wat energie over."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

8 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

10 uur geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

1 dag geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

1 dag geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

1 dag geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

1 dag geleden