Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyster Veen zag de tijd wegtikken maar vreesde niet

Hockeyster Veen zag de tijd wegtikken maar vreesde niet

COLOMBES (ANP) - Hockeyster Marijn Veen zag de tijd wegtikken in de olympische finale tegen China. Oranje kwam vroeg op achterstand en de gelijkmaker liet tot de 51e minuut op zich wachten.

"Op een gegeven moment wordt de klok je vijand. Van tevoren dacht ik dat het wel goed zou komen, maar we kwamen achter en op een gegeven moment was het het vierde kwart. Maar we hielden wel het vertrouwen en gingen bewust op zoek naar corners", zei Veen (27) met de gouden medaille om haar nek.

"Met Yibbi Jansen hebben we een wereldcorner in huis en ze bewijst het elke wedstrijd weer. Het is heel fijn haar als teamgenote te hebben." Jansen bracht haar doelpuntentotaal op de Spelen van Parijs op negen.

Na de reguliere speeltijd volgden shoot-outs. "Toen dacht ik: deze gaan we niet meer uit handen geven. Ik dacht dat Anne (Veenendaal) er minimaal twee zou tegenhouden en wij hebben allemaal goede nemers. Al had ik het het liefst in de reguliere tijd afgemaakt. Maar we hebben nu de allergrootste prijs, wat wil je nog meer? Ik denk dat we de komende dagen heel weinig gaan slapen."

Volgens Felice Albers was de druk op Oranje enorm. "Het laat maar weer zien dat het ophalen van goud niet zo vanzelfsprekend is", zei Albers. "Het scenario waarbij je achterkomt en dat zij heel goed kunnen verdedigen, is gewoon heel lastig. Er was heel weinig ruimte om doorheen te komen, maar we zijn geduldig gebleven."

Voor de 24-jarige Albers is het al haar tweede olympische titel. "Goud is gewoon verslavend, dit is zo mooi om met iedereen op de tribune mee te maken, wat in Tokio niet mogelijk was", aldus Albers. "Ik ben helemaal kapot, na acht wedstrijden in dertien dagen. Maar voor de feestjes heb ik nog wel wat energie over."

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

5 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

10 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

10 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiƫrs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeƫn en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden