Hockeyster Jansen neemt op EK alleen genoegen met de titel
VENLO (ANP) - Voor Yibbi Jansen is bij alles minder dan de titel het EK in Duitsland mislukt. De 25-jarige strafcornerspecialiste mag dan met Nederland alle hoofdprijzen inmiddels hebben gewonnen, maar verzadigd is ze allerminst. "Waar en waarvoor we ook spelen, we willen gewoon altijd winnen", aldus Jansen, die in Duitsland voor haar tweede Europese titel strijdt. Nederland speelt op vrijdag de halve finale in Mönchengladbach tegen Spanje.
Jansen heeft zich met Oranje in het HockeyPark van haar beste kant laten zien. In de groepsfase werden Ierland (2-0), Duitsland (5-1) en Frankrijk (6-0) eenvoudig opzijgezet. Jansen speelde op het EK haar 97e interland en staat daarbij met 93 doelpunten zevende op de ranglijst van topscorers aller tijden van Nederland. "Daar ben ik eerlijk gezegd niet mee bezig, maar ik zag die statistiek wel langskomen", zei Jansen tegen het ANP. "Ik mis nog een paar doelpunten om één-op-één te lopen. Het zou best bijzonder zijn om dat te halen. Aan de ene kant heb je als strafcornerspecialiste de druk om te moeten scoren. En aan de andere kant is het een voorrecht dat je daarvoor vaak de kans krijgt."
Jansen is tijdens het EK dé grote ster van het toernooi. Haar status is sinds de Olympische Spelen van 2024 in Parijs veranderd. Als boegbeeld van het team dat de gouden medaille veroverde, maakte ze mede met behulp van social media naam. Op Instagram is de strafcornerspecialiste inmiddels de grens van 100.000 volgers gepasseerd. Later werd ze uitgeroepen tot Wereldspeelster van het Jaar. "Het was mijn grootste droom om de Spelen te winnen. En dat is gelukt", zei Jansen vanuit Venlo waar ze met Oranje verblijft tijdens het EK. "Alle aandacht die ik daarna kreeg was mooi meegenomen. Dat is alleen maar positief."
De doelpuntenmachine van SCHC is meer dan een hockeyster. Ze profileert zich ook als het merk Yibbi, dat producten aanprijst via haar socials. En in navolging van oud-international Ellen Hoog liet ze zich fotograferen voor het tijdschrift FHM. "Dat kwam op mijn pad. Ik vond het heel erg leuk en bijzonder om dat te doen. Ik denk dat dit soort dingen goed zijn voor mezelf als speelster, maar ook voor het hockey in het algemeen. Want wat wij met Nederland presteren is best bijzonder. Dat komt ons echt niet zomaar aanwaaien. We werken er keihard voor om te laten zien dat we de beste zijn. Ook op dit EK. Alleen van de titel worden we blij."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
21 uur geleden