
Hockeyster De Goede: heel blij dat we juist hen hebben weggetikt
TOKIO (ANP) - Hockeyster Eva de Goede is blij dat ze de Britse ploeg op hun plek hebben gezet met een afgetekende 5-1-zege. De aanvoerster kwam zelf niet tot scoren, maar dat maakte haar blijdschap over het bereiken van alweer haar vierde olympische finale er niet minder om.
"Ik denk dat we waanzinnig gemotiveerd waren voor deze wedstrijd, helemaal omdat het tegen Groot-Brittannië was. Iedereen had wel zijn persoonlijke redenen waarom we hen wilden verslaan", zei De Goede.
"Die Britse meiden hebben altijd heel veel bravoure en ik zou bijna zeggen een soort arrogantie. We hebben ze zeker vandaag laten zien dat ze niet bij ons in de buurt komen. We hebben ze vandaag helemaal weggetikt en veel gescoord."
Pijnlijke wijze
De Goede was er ook bij in Rio de Janeiro, waar Oranje vijf jaar geleden op pijnlijke wijze door de Britse speelsters van het goud werd gehouden. Shoot-outs brachten in Brazilië de beslissing.
De 32-jarige De Goede, die haar 248e interland speelde, is een van de vijf veldspelers die nog niet tot scoren zijn gekomen in Tokio. "Maar ik heb helemaal nog nooit gescoord op de Spelen, dat is me al vaak verteld. Maar als ik heel eerlijk ben, is scoren voor mij niet heel erg belangrijk. Als wij als team vijf keer scoren, dan ben ik een tevreden mens. Ik hoop dat ik mijn eerste voor de finale heb bewaard."
Finale
6 augustus, als Oranje India of Argentinië treft in de finale, stond niet omcirkeld in de agenda van De Goede. "Ik ben best wel bijgelovig en wil het liever niet jinxen. Ik heb echt wedstrijd voor wedstrijd geleverd en om de olympische finale te halen is gewoon het beste gevoel."
In 2008 en 2012 won De Goede met Oranje een gouden plak.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
11 uur geledenCERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.
12 uur geleden