Hockeyster De Goede heeft toch WK in haar hoofd
AMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Eva de Goede denkt toch aan deelname aan het WK hockey komende zomer. De international revalideert goed van de zware knieblessure die ze eind vorig jaar opliep. "Ik neem een beslissing later, maar het gaat de goede kant op en ik denk dat ik het WK kan halen", zei ze bij de NOS voorafgaande aan de finale van de Euro Hockey League tussen Amsterdam en Den Bosch.
Het WK is deze zomer in juli in Spanje en Nederland. De Goede speelde al 251 wedstrijden in Oranje. Afgelopen zomer veroverde ze in Tokio voor de derde keer de olympische titel. Voorafgaande aan de Olympische Spelen brak ze haar pols, maar ook toen wist ze tijdig te herstellen. De knieblessure liep ze op in een interland in november tegen België. Ze scheurde de voorste kruisband van haar rechterknie en beschadigde haar meniscus. Destijds dacht ze dat ze wel een streep kon zetten door het WK.
De Goede denkt sowieso nog niet aan stoppen, zei ze. Ze wil in ieder geval nog een seizoen spelen voor haar nieuwe club HGC.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden