
Hockeyster De Goede gepasseerd voor Oranje: onaangenaam verrast
UTRECHT (ANP) - Hockeyster Eva Drummond-De Goede is "zeer teleurgesteld" dat ze niet is opgenomen in de trainingsgroep van het Nederlands team, dat aan de voorbereiding op het EK deze zomer in Mönchengladbach is begonnen.
"Dit komt voor mij totaal onverwacht. Ik ben nog heel gemotiveerd om door te gaan tot de Olympische Spelen van Parijs, en dat weet de bondscoach", laat de drievoudig olympisch kampioene en 258-voudig international weten op hockey.nl.
De 34-jarige Drummond-De Goede koos er wel zelf voor in oktober vorig jaar een pauze in te lassen en nog niet bij de training van Oranje aan te sluiten. In overleg met de nieuwe bondscoach Paul van Ass besloot ze nog wat meer tijd te nemen om de herstellen van een "pittige" periode, waarin ze onder meer revalideerde van een zware knieblessure en in het huwelijk trad met de Zuid-Afrikaanse hockeyer Tim Drummond.
Geen inhoudelijke toelichting
De twee keer tot beste hockeyster ter wereld gekozen Drummond-De Goede miste zodoende in december de trip naar Argentinië met vier wedstrijden in de Hockey Pro League en ontbrak in januari ook op de trainingsstage naar Zuid-Afrika. Ze stelde zich nadien weer beschikbaar, maar Van Ass heeft haar gepasseerd voor de huidige trainingsgroep. De bondscoach heeft geen inhoudelijke toelichting gegeven.
"In het voortraject heb ik in overleg met hem besloten om er even tussenuit te gaan", zegt Drummond-De Goede. "Hij ondersteunde die route. Het sloot bovendien mooi aan bij zijn thema: ruimte, waarbij hij wel aangaf dat ik in maart terug moest zijn. Het heeft mij daarom onaangenaam verrast dat hij mij heeft laten weten mij niet te selecteren. Ik kan mij daarbij niet vinden in zijn uitleg."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich in navolging van de mannen ook geplaatst voor de finale op de WK in Tokio. Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Myrte van der Schoot en Lisanne de Witte renden in de tweede van twee series naar de derde plaats in een tijd van 3.24,03. Die klassering betekende een directe doorgang naar de finale op zondag.
10 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen zijn er op de WK atletiek in Tokio in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de 4x400 meter. Jonas Phijffers, Eugene Omalla, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia eindigden in de eerste van twee series als derde en dat was goed voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op zondag.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 kwam in zijn Red Bull tot een tijd van 1.41,445. De Brit Lando Norris was in de McLaren ruim twee tienden van een seconde sneller op het stratencircuit van Bakoe. Zijn teamgenoot Oscar Piastri, de leider in het kampioenschap, reed de derde tijd.
2 uur geledenCHENGDU (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Chengdu. De beste Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Japanse qualifier Taro Daniel: 6-3 4-6 3-6.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Jessica Schilder heeft zich geplaatst voor de finale van het kogelstoten op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige atlete uit Volendam noteerde in de kwalificaties een afstand van 18,98 meter en die was ruimschoots voldoende om later zaterdag (12.54 uur) te strijden om de medailles in het Japan National Stadium.
6 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de laatste vier van het WTA 125-toernooi in het Italiaanse Tolentino bereikt. De Nederlandse tennisster won in twee sets van de Georgische Ekaterine Gorgodze: 6-0 6-1.
16 uur geledenSHENZHEN (ANP) - De Italiaanse tennissters hebben de finale van de Billie Jean King Cup bereikt. Italië versloeg in de halve finales in het Chinese Shenzhen Oekraïne met 2-1.
18 uur geleden