
Hockeyster De Goede gepasseerd voor Oranje: onaangenaam verrast
UTRECHT (ANP) - Hockeyster Eva Drummond-De Goede is "zeer teleurgesteld" dat ze niet is opgenomen in de trainingsgroep van het Nederlands team, dat aan de voorbereiding op het EK deze zomer in Mönchengladbach is begonnen.
"Dit komt voor mij totaal onverwacht. Ik ben nog heel gemotiveerd om door te gaan tot de Olympische Spelen van Parijs, en dat weet de bondscoach", laat de drievoudig olympisch kampioene en 258-voudig international weten op hockey.nl.
De 34-jarige Drummond-De Goede koos er wel zelf voor in oktober vorig jaar een pauze in te lassen en nog niet bij de training van Oranje aan te sluiten. In overleg met de nieuwe bondscoach Paul van Ass besloot ze nog wat meer tijd te nemen om de herstellen van een "pittige" periode, waarin ze onder meer revalideerde van een zware knieblessure en in het huwelijk trad met de Zuid-Afrikaanse hockeyer Tim Drummond.
Geen inhoudelijke toelichting
De twee keer tot beste hockeyster ter wereld gekozen Drummond-De Goede miste zodoende in december de trip naar Argentinië met vier wedstrijden in de Hockey Pro League en ontbrak in januari ook op de trainingsstage naar Zuid-Afrika. Ze stelde zich nadien weer beschikbaar, maar Van Ass heeft haar gepasseerd voor de huidige trainingsgroep. De bondscoach heeft geen inhoudelijke toelichting gegeven.
"In het voortraject heb ik in overleg met hem besloten om er even tussenuit te gaan", zegt Drummond-De Goede. "Hij ondersteunde die route. Het sloot bovendien mooi aan bij zijn thema: ruimte, waarbij hij wel aangaf dat ik in maart terug moest zijn. Het heeft mij daarom onaangenaam verrast dat hij mij heeft laten weten mij niet te selecteren. Ik kan mij daarbij niet vinden in zijn uitleg."
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.
19 uur geledenTOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.
19 uur geledenTOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.
19 uur geledenGENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.
21 uur geledenHAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.
22 uur geledenBODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.
1 dag geleden