Hockeyster De Goede: er zaten nog wat schoonheidsfoutjes in
AMSTELVEEN (ANP) - Eva de Goede beweerde dat de hockeysters tijdens het EK nog een beetje zoekende waren. De aanvoerster van Oranje was trots dat ze er deze week ondanks een polsblessure bij was in Amstelveen, waar ze met haar ploeg in de finale Duitsland met 2-0 versloeg.
"We zijn nog heel erg op zoek, maar het is ook een uitdaging voor ons; we willen wel op ons best spelen, maar ook weer niet te vroeg pieken", zei De Goede, die met haar ploeg in voorbereiding is op de Olympische Spelen in Tokio, bij de NOS.
"We zijn volle bak gegaan en het is niet erg als sommige dingen niet lukken. Er zaten nog wat schoonheidsfoutjes in, maar daar kunnen we nog aan werken in aanloop naar de Spelen om daar gewoon een gouden plak te winnen."
De Goede leek het EK te gaan missen omdat ze begin april haar pols brak. Ze keerde echter snel terug. "Ik ben onwijs trots en dit had ik niet durven dromen", aldus De Goede. "Dit zijn kippenvelmomenten en spelen voor thuispubliek is het lekkerste wat er is. Dit gaan we tijdens de Spelen niet meemaken."
Meer uit Sport
DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
16 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
15 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
16 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
16 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
18 uur geleden