
Hockeyster Burg wilde finale spelen maar Van Ass voorkwam dat
COLOMBES (ANP) - Hockeyster Joosje Burg wilde ondanks haar gebroken neus in actie komen in de finale van de Olympische Spelen. Bondscoach Paul van Ass gaf daar echter geen goedkeuring voor, zo gaf de speelster na afloop aan.
"Gisteren en vanochtend was ik heel verdrietig toen de beslissing kwam. Maar dat ben ik wel even vergeten nu ik deze medaille om mijn nek heb", zei Burg na het ontvangen van een gouden plak. Ze sprak met twee blauwe ogen met de pers.
"Uiteindelijk heeft Paul de call gemaakt om het niet te doen, ondanks dat de medische staf een go gaf. Ik snapte het, maar ik was eigenlijk een beetje boos. Het is een olympische finale, het is geen EK'tje. Iedereen appte mij ook: jij zou met twee gebroken benen nog willen spelen."
De speelsters zochten veelvuldig contact met Burg op de tribune. "Ik heb me echt onderdeel gevoeld en ik heb zeven wedstrijden gespeeld. Dus deze heb ik echt wel verdiend."
Oranje won in de finale na shoot-outs van China.
Meer uit Sport
MARANELLO (ANP/RTR) - Ferrari-teambaas Fred Vasseur maakt zich geen zorgen om Lewis Hamilton. De Britse Formule 1-coureur noemde zich afgelopen week tijdens de Grote Prijs van Hongarije "absoluut nutteloos". Ook suggereerde Hamilton dat Ferrari "waarschijnlijk van coureur moet wisselen".
12 uur geledenLEGNICA (ANP/BELGA) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De 23-jarige Nederlander van Visma-Lease a Bike was in de rit over bijna 200 kilometer van Wroclaw naar Legnica de snelste in de massasprint. De Fransman Paul Magnier finishte als tweede en de Australiër Jensen Plowright als derde.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Iga Swiatek is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De winnares van Wimbledon verloor van de als zestiende geplaatste Clara Tauson uit Denemarken: 7-6 (1) 6-3.
19 uur geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.
1 dag geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.
1 dag geledenLOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij zijn rentree na een sleutelbeenbreuk als achtste geëindigd in de Grote Prijs van België. De vijfvoudig wereldkampioen in de MXGP werd zowel in de eerste als tweede manche achtste. Lucas Coenen won de grand prix in Lommel voor eigen publiek door de tweede manche te winnen, na zijn tweede plaats in de eerste race.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Femke Bol heeft ook dit jaar op de 200 meter in Hengelo niet haar eerste nationale titel outdoor gewonnen. Lieke Klaver was net iets sneller (22,82 om 22,84). Marije van Hunenstijn werd derde in 23,20.
1 dag geleden