Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyster Albers overtuigt na 'wake-up call' op eerste Spelen

Hockeyster Albers overtuigt na 'wake-up call' op eerste Spelen

TOKIO (ANP) - Hockeyster Felice Albers is bij haar eerste deelname aan de Olympische Spelen direct van waarde voor Oranje. Al had het niet veel gescheeld of de 21-jarige aanvalster had de hele zomer vakantie kunnen vieren en de Spelen thuis via de buis moeten volgen.

Zo'n drie maanden geleden ontving Albers van bondscoach Alyson Annan een boodschap die hard aankwam, vertelde Albers na de gewonnen kwartfinale tegen Nieuw-Zeeland (3-0). "In een individueel gesprek maakte ze me duidelijk dat als mijn spel niet zou verbeteren, het EK en de Spelen een lastig verhaal zouden worden", aldus Albers. "Achteraf was dat een hele goede wake-upcall voor me."

Albers besloot niet op te geven, juist inspiratie te halen uit die mededeling en ze ging met zichzelf aan de slag. En niet zonder succes. Ze sloot het seizoen goed af bij haar club Amsterdam en liet ook op het EK in eigen land haar talent zien. "Ik heb aan mijn aanvallende spel gewerkt. Soms was ik iets te gretig aan de bal en ik heb geprobeerd iets van volwassenheid in mijn spel te krijgen."

Juichen

Drie dagen na het veroveren van de Europese titel, toen Albers genoot van een korte vakantie in Friesland, ging de telefoon. Het was Annan, die ditmaal beter nieuws in petto had. Er klonk - half juni - gejuich in het vakantieonderkomen in het noorden van het land.

Juichen mocht Albers ook al vier keer in het Oi Hockey Stadium in Tokio, het decor van het olympische hockeytoernooi. "Ik ben er helemaal niet mee bezig en leg mezelf geen druk op, maar toevallig vliegen ze er makkelijk in", aldus Albers, de dochter van Guido Albers, een prominente zaakwaarnemer in de de voetbalwereld. "Het is prachtig dat ik hier sta en ik geniet van iedere wedstrijd."

Advies

In aanloop naar Tokio won de nieuwkomer in de olympische selectie advies in bij de ervaren speelsters. "Ik heb ze allemaal vragen gesteld hoe het in zijn werk gaat. Vooral het olympisch dorp is erg indrukwekkend; dat alle atleten uit landen waar je het bestaan niet van wist daar samenkomen."

Albers is de jongste speelster in de hockeyselectie. "Ik moet daarom elke dag zorgen dat de groep compleet is en tellen of iedereen er is", bekent Albers. Vooralsnog lijkt ze de speelsters goed bij elkaar te houden en lijkt weinig een olympische titel van Oranje te kunnen voorkomen. "De komende dagen gaan we alles geven wat we hebben en vol voor die gouden medaille strijden."

Oranje neemt het woensdag in de halve finales op tegen Groot-Brittannië, de regerend olympisch kampioen. Het duel begint om 03.30 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Sport

Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

2 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

2 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

6 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

6 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

23 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

1 dag geleden