Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyster Albers overtuigt na 'wake-up call' op eerste Spelen

Hockeyster Albers overtuigt na 'wake-up call' op eerste Spelen

TOKIO (ANP) - Hockeyster Felice Albers is bij haar eerste deelname aan de Olympische Spelen direct van waarde voor Oranje. Al had het niet veel gescheeld of de 21-jarige aanvalster had de hele zomer vakantie kunnen vieren en de Spelen thuis via de buis moeten volgen.

Zo'n drie maanden geleden ontving Albers van bondscoach Alyson Annan een boodschap die hard aankwam, vertelde Albers na de gewonnen kwartfinale tegen Nieuw-Zeeland (3-0). "In een individueel gesprek maakte ze me duidelijk dat als mijn spel niet zou verbeteren, het EK en de Spelen een lastig verhaal zouden worden", aldus Albers. "Achteraf was dat een hele goede wake-upcall voor me."

Albers besloot niet op te geven, juist inspiratie te halen uit die mededeling en ze ging met zichzelf aan de slag. En niet zonder succes. Ze sloot het seizoen goed af bij haar club Amsterdam en liet ook op het EK in eigen land haar talent zien. "Ik heb aan mijn aanvallende spel gewerkt. Soms was ik iets te gretig aan de bal en ik heb geprobeerd iets van volwassenheid in mijn spel te krijgen."

Juichen

Drie dagen na het veroveren van de Europese titel, toen Albers genoot van een korte vakantie in Friesland, ging de telefoon. Het was Annan, die ditmaal beter nieuws in petto had. Er klonk - half juni - gejuich in het vakantieonderkomen in het noorden van het land.

Juichen mocht Albers ook al vier keer in het Oi Hockey Stadium in Tokio, het decor van het olympische hockeytoernooi. "Ik ben er helemaal niet mee bezig en leg mezelf geen druk op, maar toevallig vliegen ze er makkelijk in", aldus Albers, de dochter van Guido Albers, een prominente zaakwaarnemer in de de voetbalwereld. "Het is prachtig dat ik hier sta en ik geniet van iedere wedstrijd."

Advies

In aanloop naar Tokio won de nieuwkomer in de olympische selectie advies in bij de ervaren speelsters. "Ik heb ze allemaal vragen gesteld hoe het in zijn werk gaat. Vooral het olympisch dorp is erg indrukwekkend; dat alle atleten uit landen waar je het bestaan niet van wist daar samenkomen."

Albers is de jongste speelster in de hockeyselectie. "Ik moet daarom elke dag zorgen dat de groep compleet is en tellen of iedereen er is", bekent Albers. Vooralsnog lijkt ze de speelsters goed bij elkaar te houden en lijkt weinig een olympische titel van Oranje te kunnen voorkomen. "De komende dagen gaan we alles geven wat we hebben en vol voor die gouden medaille strijden."

Oranje neemt het woensdag in de halve finales op tegen Groot-Brittannië, de regerend olympisch kampioen. Het duel begint om 03.30 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Sport

Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

5 uur geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

21 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

1 dag geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 dag geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

1 dag geleden