Hockeykeeper Blaak heeft het druk en dat is geen goed teken
TOKIO (ANP) - Pirmin Blaak heeft het tijdens de Olympische Spelen vooralsnog druk. En dat is geen goed teken, weet ook de keeper van het Nederlands hockeyelftal. Oranje wist slechts twee van de vijf groepswedstrijden in Tokio te winnen en heeft al evenveel tegentreffers als gemaakte doelpunten: 13.
Terwijl sommige hockeyers al bijna in de bus zaten, ging Blaak nog van cameraploeg naar cameraploeg. Telkens zichzelf weer verantwoorden voor het matige optreden van zijn ploeggenoten. "Ik heb het druk ja, en niet alleen náást het veld", zei Blaak met een glimlach. Hij werd vrijdagavond tegen Duitsland drie keer gepasseerd (1-3).
"De ploeg, zoals we ons eerder deze zomer hebben laten zien, die zijn we nu gewoon niet. We krijgen te veel kansen tegen, ook tegen de kleinere landen. En hoeveel kansen hebben we gehad? Een paar. We werden pas wakker toen we met 3-0 achter stonden."
Individueel spel
Typerend voor de situatie van de Nederlandse ploeg is dat Blaak ondanks de drie tegendoelpunten, misschien nog wel het best speelde. "Hockey is een teamsport, maar als keeper sta je er ook als individu. Je moet zelf goed spelen en je mensen neerzetten."
Eerder in de week werd Blaak ook drie keer gepasseerd door Zuid-Afrika, hetgeen tot forse kritiek leidde. Oranje herstelde zich nog wel tegen de Zuid-Afrikanen (5-3), maar overtuigend was het allerminst. "De laatste paar nachten heb ik er goed over nagedacht en me afgevraagd waar het gaandeweg fout is gegaan. En hoe we het kunnen repareren. Want ik wil niet hier van de Spelen weglopen en denken: hadden we maar... Zo'n moment heb ik eerder meegemaakt, als reservekeeper, en dat wil ik nóóit meer."
Tactisch
Toch heeft Blaak ook niet direct een antwoord op de vraag wat er beter moet. "Het is zoeken naar hoe we dit gaan omdraaien en dat antwoord ligt bij de staf. Misschien moeten we het tactisch anders neerzetten of desnoods een keer verrassen", aldus Blaak. "Maar soms is het niet iets tactisch, maar gewoon een kwestie van met de borst vooruit spelen."
Omdat Oranje na de teleurstellende groepswedstrijden als vierde eindigde, is zondag Australië - de groepswinnaar in de andere poule - de tegenstander. "Het maakt me echt niet uit tegen we spelen", klonk de keeper fel. "We moeten gewoon beter spelen, want als je zo speelt maakt het écht niet uit tegen wie je speelt. Nu gaat het om het 'echie' en moet blijken of we afgelopen vijf jaar alles goed hebben gedaan."
Het duel met Australië begint zondag om 05.00 uur Nederlandse tijd. Mocht Oranje, dat tijdens de vorige Spelen vierde werd, verliezen dan is dat het laatste duel van bondscoach Max Caldas.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
10 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
14 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
16 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
18 uur geleden