Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeykeeper Blaak heeft het druk en dat is geen goed teken

Hockeykeeper Blaak heeft het druk en dat is geen goed teken

TOKIO (ANP) - Pirmin Blaak heeft het tijdens de Olympische Spelen vooralsnog druk. En dat is geen goed teken, weet ook de keeper van het Nederlands hockeyelftal. Oranje wist slechts twee van de vijf groepswedstrijden in Tokio te winnen en heeft al evenveel tegentreffers als gemaakte doelpunten: 13.

Terwijl sommige hockeyers al bijna in de bus zaten, ging Blaak nog van cameraploeg naar cameraploeg. Telkens zichzelf weer verantwoorden voor het matige optreden van zijn ploeggenoten. "Ik heb het druk ja, en niet alleen náást het veld", zei Blaak met een glimlach. Hij werd vrijdagavond tegen Duitsland drie keer gepasseerd (1-3).

"De ploeg, zoals we ons eerder deze zomer hebben laten zien, die zijn we nu gewoon niet. We krijgen te veel kansen tegen, ook tegen de kleinere landen. En hoeveel kansen hebben we gehad? Een paar. We werden pas wakker toen we met 3-0 achter stonden."

Individueel spel

Typerend voor de situatie van de Nederlandse ploeg is dat Blaak ondanks de drie tegendoelpunten, misschien nog wel het best speelde. "Hockey is een teamsport, maar als keeper sta je er ook als individu. Je moet zelf goed spelen en je mensen neerzetten."

Eerder in de week werd Blaak ook drie keer gepasseerd door Zuid-Afrika, hetgeen tot forse kritiek leidde. Oranje herstelde zich nog wel tegen de Zuid-Afrikanen (5-3), maar overtuigend was het allerminst. "De laatste paar nachten heb ik er goed over nagedacht en me afgevraagd waar het gaandeweg fout is gegaan. En hoe we het kunnen repareren. Want ik wil niet hier van de Spelen weglopen en denken: hadden we maar... Zo'n moment heb ik eerder meegemaakt, als reservekeeper, en dat wil ik nóóit meer."

Tactisch

Toch heeft Blaak ook niet direct een antwoord op de vraag wat er beter moet. "Het is zoeken naar hoe we dit gaan omdraaien en dat antwoord ligt bij de staf. Misschien moeten we het tactisch anders neerzetten of desnoods een keer verrassen", aldus Blaak. "Maar soms is het niet iets tactisch, maar gewoon een kwestie van met de borst vooruit spelen."

Omdat Oranje na de teleurstellende groepswedstrijden als vierde eindigde, is zondag Australië - de groepswinnaar in de andere poule - de tegenstander. "Het maakt me echt niet uit tegen we spelen", klonk de keeper fel. "We moeten gewoon beter spelen, want als je zo speelt maakt het écht niet uit tegen wie je speelt. Nu gaat het om het 'echie' en moet blijken of we afgelopen vijf jaar alles goed hebben gedaan."

Het duel met Australië begint zondag om 05.00 uur Nederlandse tijd. Mocht Oranje, dat tijdens de vorige Spelen vierde werd, verliezen dan is dat het laatste duel van bondscoach Max Caldas.

Meer uit Sport

Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

27 minuten geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

2 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

3 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

6 uur geleden