Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeykeeper Blaak heeft het druk en dat is geen goed teken

Hockeykeeper Blaak heeft het druk en dat is geen goed teken

TOKIO (ANP) - Pirmin Blaak heeft het tijdens de Olympische Spelen vooralsnog druk. En dat is geen goed teken, weet ook de keeper van het Nederlands hockeyelftal. Oranje wist slechts twee van de vijf groepswedstrijden in Tokio te winnen en heeft al evenveel tegentreffers als gemaakte doelpunten: 13.

Terwijl sommige hockeyers al bijna in de bus zaten, ging Blaak nog van cameraploeg naar cameraploeg. Telkens zichzelf weer verantwoorden voor het matige optreden van zijn ploeggenoten. "Ik heb het druk ja, en niet alleen náást het veld", zei Blaak met een glimlach. Hij werd vrijdagavond tegen Duitsland drie keer gepasseerd (1-3).

"De ploeg, zoals we ons eerder deze zomer hebben laten zien, die zijn we nu gewoon niet. We krijgen te veel kansen tegen, ook tegen de kleinere landen. En hoeveel kansen hebben we gehad? Een paar. We werden pas wakker toen we met 3-0 achter stonden."

Individueel spel

Typerend voor de situatie van de Nederlandse ploeg is dat Blaak ondanks de drie tegendoelpunten, misschien nog wel het best speelde. "Hockey is een teamsport, maar als keeper sta je er ook als individu. Je moet zelf goed spelen en je mensen neerzetten."

Eerder in de week werd Blaak ook drie keer gepasseerd door Zuid-Afrika, hetgeen tot forse kritiek leidde. Oranje herstelde zich nog wel tegen de Zuid-Afrikanen (5-3), maar overtuigend was het allerminst. "De laatste paar nachten heb ik er goed over nagedacht en me afgevraagd waar het gaandeweg fout is gegaan. En hoe we het kunnen repareren. Want ik wil niet hier van de Spelen weglopen en denken: hadden we maar... Zo'n moment heb ik eerder meegemaakt, als reservekeeper, en dat wil ik nóóit meer."

Tactisch

Toch heeft Blaak ook niet direct een antwoord op de vraag wat er beter moet. "Het is zoeken naar hoe we dit gaan omdraaien en dat antwoord ligt bij de staf. Misschien moeten we het tactisch anders neerzetten of desnoods een keer verrassen", aldus Blaak. "Maar soms is het niet iets tactisch, maar gewoon een kwestie van met de borst vooruit spelen."

Omdat Oranje na de teleurstellende groepswedstrijden als vierde eindigde, is zondag Australië - de groepswinnaar in de andere poule - de tegenstander. "Het maakt me echt niet uit tegen we spelen", klonk de keeper fel. "We moeten gewoon beter spelen, want als je zo speelt maakt het écht niet uit tegen wie je speelt. Nu gaat het om het 'echie' en moet blijken of we afgelopen vijf jaar alles goed hebben gedaan."

Het duel met Australië begint zondag om 05.00 uur Nederlandse tijd. Mocht Oranje, dat tijdens de vorige Spelen vierde werd, verliezen dan is dat het laatste duel van bondscoach Max Caldas.

Meer uit Sport

Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

2 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

13 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

2 dagen geleden