
Hockeyfederatie FIH laat uitlatingen Van Laarhoven onderzoeken
LAUSANNE (ANP) - De internationale hockeyfederatie FIH heeft na enkele kwetsende uitlatingen op sociale media van speelster Reneé van Laarhoven, vorig jaar nog international van Oranje, de onafhankelijke integriteitscommissie ingeschakeld. "Respect is één van de kernwaarden van onze sport en dient altijd aanwezig te zijn. Aangezien het bericht afkomstig was van een hockeyspeelster, hebben we deze commissie geïnformeerd", liet de FIH weten.
Van Laarhoven is de vriendin van international Sander de Wijn. De hockeyer van Kampong, tevens de club van zijn partner, kreeg in het weekeinde na een interland tegen Argentinië voor de Pro League in Buenos Aires een verzoek van een vrouwelijke Argentijnse fan om zijn shirt te mogen ontvangen.
Van Laarhoven kreeg een foto van haar te zien en reageerde laatdunkend op Instagram. Ze dacht daarbij het gewraakte berichtje aan De Wijn te sturen, maar de kwalijke tekst ging rechtstreeks naar de Argentijnse afzender. De beledigde fan zette een screenshot van de reactie van Van Laarhoven op Twitter waarna een internationale hockeyrel was geboren.
De Nederlandse hockeybond heeft afstand genomen van het bericht van Van Laarhoven, die niet behoort tot de olympische kerngroep van Oranje voor Tokio 2020. "Onze nationale teams houden van de sfeer en alle Argentijnse fans en we kijken er naar uit om nog veel meer wedstrijden te spelen voor dit geweldige publiek."
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh glom van trots na de TT van Assen. Zo tevreden was de 19-jarige motorracer met zijn twaalfde plek in de Moto2. "Het is mijn eerste TT waarin ik fatsoenlijk presteer en daar was ik best emotioneel over", zei de Brabander.
20 minuten geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk uitgevallen in de eerste ronde. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 werd in de derde bocht aangetikt door de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes.
49 minuten geledenASSEN (ANP) - Marc Márquez heeft de honderdjarige TT van Assen opgesierd met zijn 68e overwinning in de MotoGP. De Spaanse motorracer nam na zo'n zes ronden de leiding in de wedstrijd en stond die niet meer af. Hij boekte zijn zesde zege van dit seizoen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer hebben bij de TT van Assen punten gescoord in het wereldkampioenschap. Van den Goorbergh kwam als twaalfde over de finish, Veijer eindigde als veertiende, goed voor respectievelijk 4 en 2 punten.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Regerend MotoGP-kampioen Jorge Martín moet er niet op rekenen dat Aprilia meewerkt aan een voortijdig vertrek. De Italiaanse renstal houdt de Spanjaard aan zijn contract. Dat benadrukte teambaas Massimo Rivola in een speciaal belegd persmoment bij de TT van Assen.
3 uur geledenASSEN (ANP) - De Spaanse wegracer José Antonio Rueda heeft bij de TT van Assen de race in de Moto3 gewonnen. Hij boekte al zijn zesde zege van het seizoen en verstevigde zijn leidende positie in het wereldkampioenschap van de lichtste motorklasse. De tweede plaats was voor de Spanjaard David Muñoz, de Argentijn Valentin Perrone eindigde als derde.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Fabio Quartararo vertrekt zondag in de TT van Assen voor de vierde keer dit seizoen van poleposition in de MotoGP, maar de Fransman weet voor de start al dat hij die eerste startpositie niet gaat omzetten in een overwinning.
4 uur geleden