Hockeyers zonder Telgenkamp en met drie debutanten in Pro League
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse hockeyers beginnen zonder Duco Telgenkamp aan de komende interlandperiode. De aanvaller is niet fit genoeg. Pepijn van der Heijden (Rotterdam) en Bloemendaal-spelers Lucas Veen en Casper van der Veen zijn voor het eerst opgeroepen door bondscoach Jeroen Delmée.
"Als coach kijk ik uit naar de komende vier wedstrijden tegen de toplanden België en Duitsland. Ik ben erg benieuwd hoe de nieuwe spelers het gaan doen op internationaal niveau. We zullen iedereen volop kansen geven om zich te laten zien en gaan proberen om er nog een laatste piek uit te persen aan het einde van een heel mooi hockeyjaar", aldus Delmée via de bond.
Tussen 30 november en 8 december speelt Oranje twee keer tegen zowel België als Duitsland. De selectie voor die duels bestaat uit 24 man.
In het nieuwe jaar wordt de trainingsgroep aangevuld met een aantal spelers die na de Olympische Spelen in Parijs een stapje terug hebben gedaan. In Parijs veroverde de ploeg van Delmée de olympische titel.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
6 minuten geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
1 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
18 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
19 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
23 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
23 uur geleden