Hockeyers zijn na 1-1 tegen Duitsland titel in Pro League kwijt
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers kunnen de titel in de Pro League niet meer prolongeren. Een zege in de voorlaatste wedstrijd tegen Duitsland was nodig, maar de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee kwam in het Wagener Stadion van Amstelveen niet verder dan een 1-1-gelijkspel en verloor bovendien de shoot-outs. Koploper Australië kan niet meer worden bijgehaald.
Nederland begon goed tegen de Duitsers, maar kwam moeilijk tot scoren. In de 26e minuut was het eindelijk raak; Jip Janssen wist de bal uit een strafcorner in het doel te werken. In de tweede helft werd Duitsland sterker en gevaarlijker. Na 46 minuten viel de gelijkmaker, ook uit een strafcorner. Niklas Wellen was de maker.
Doelman Pirmin Blaak hield het Nederlands team met reddingen in de wedstrijd, maar de winst zat er niet meer in. Seve van Ass sloeg nog een strafcorner naast. Duitsland kreeg in de slotseconden nog een strafcorner, maar ook daar kwam geen doelpunt meer uit. In de shoot-outs wist alleen Jonas de Geus de Duitse doelman Jean-Paul Danneberg te passeren. Aan Duitse zijde was het drie keer raak.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
26 minuten geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
3 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
7 uur geleden