Hockeyers winnen tweede duel met Duitsland in Pro League wel
AMSTERDAM (ANP) - De hockeyers hebben in de Pro League hun tweede wedstrijd tegen Duitsland gewonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee was in het Wagener Stadion in Amsterdam met 2-0 te sterk.
Aanvoerder Thierry Brinkman opende in het tweede kwart de score voor Oranje. Jip Janssen maakte uit een strafcorner na de rust de tweede treffer.
De hockeyers bleven afgelopen zaterdag nog steken op een 1-1-gelijkspel tegen de Duitsers. De ploeg verloor toen de shoot-outs van de Duitsers die daarmee een bonuspunt verdienden.
Voor de ploeg van Delmee is het de zevende overwinning in de Pro League. Oranje speelde ook vier keer gelijk en verloor twee keer. Ze staan derde in de stand achter Groot-Brittannië en India.
Meer uit Sport
LEVI (ANP/DPA) - Skivedette Mikaela Shiffrin heeft de eerste wereldbekerslalom van het seizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Amerikaanse boekte in het Finse Levi haar 102e zege in een wereldbekerwedstrijd, de eerste van dit seizoen. Shiffrin was vorig seizoen langdurig geblesseerd en miste toen de eindzege op de slalom, een onderdeel dat ze al meer dan een decennium beheerst.
1 uur geledenWELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.
5 uur geledenADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.
6 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
11 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
11 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
13 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
14 uur geleden