Hockeyers winnen nu wel van Frankrijk in Pro League
POTCHEFSTROOM (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de Pro League overtuigend van Frankrijk gewonnen. In de Zuid-Afrikaanse stad Potchefstroom werd het 5-1. Vier dagen geleden werd het nog 2-2 tegen de Fransen.
Jasper Brinkman bezorgde Oranje na een kwartier een voorsprong door raak te pushen uit een strafcorner. Vervolgens nam Thierry Brinkman zowel de 2-0 als 3-0 voor zijn rekening, waarna de Fransman Amaury Bellenger er 3-1 van maakte. Jorrit Croon en Jip Janssen vergrootten kort daarna de marge weer. De eindstand was al na 40 minuten bepaald.
Tijdens de trip in Zuid-Afrika, die er nu op zit, won de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee ook twee keer ruim van Zuid-Afrika: 11-1 en 6-2.
Oranje heeft vier van de zes duels in de Pro League gewonnen en speelde twee keer gelijk. Na die gelijke spelen werden wel de shoot-outs gewonnen.
Meer uit Sport
RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
13 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
21 uur geleden