Hockeyers winnen na lange shoot-out-serie van Argentijnen
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League na shoot-outs van Argentinië gewonnen. Het werd 7-6 in de shoot-out-serie. Na de reguliere speeltijd stond het 3-3 in Santiago del Estero in Argentinië.
Oranje kwam met 1-0 en 2-1 achter, maar maakte twee keer gelijk. Jasper Brinkman leek Oranje in de 56e minuut uit een strafcorner de overwinning te bezorgen, maar Tomas Omene maakte in de laatste minuut gelijk, ook uit een strafcorner.
Direct na het laatste fluitsignaal volgden er shoot-outs en daarin gingen beide teams elf keer op de andere keeper af. Jorrit Croon benutte de beslissende shoot-out voor Oranje, kort nadat Lucas Toscani had gemist namens de Argentijnen. Winst van de shoot-outs is goed voor een bonuspunt.
Leiding
Nederland gaat aan de leiding in de Pro League. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee heeft na vier duels 8 punten. Twee duels werden gewonnen, één werd gelijkgespeeld (met een bonuspunt) en één verloren.
De Pro League gaat in februari verder voor Oranje. Die wedstrijden worden in Bhubaneswar in India gespeeld.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
18 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
21 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
21 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
21 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
1 dag geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
1 dag geleden