Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers winnen, maar overtuigen ook tegen Canada niet

Hockeyers winnen, maar overtuigen ook tegen Canada niet

TOKIO (ANP) - Het Nederlands mannenhockeyteam heeft ook in de derde poulewedstrijd op de Olympische Spelen niet kunnen overtuigen. Tegen Canada, bepaald geen grootmacht in het hockey, boekte Oranje een 4-2 overwinning.

De mannen begonnen getergd aan het duel en stonden al na 5 minuten op een 2-0 voorsprong door treffers van Billy Bakker en Thierry Brinkman. Defensief geknoei, leidde nog in het eerste kwart tot de aansluitingstreffer van de Canadezen. In het tweede kwart werd niet gescoord.

In het derde gedeelte had Nederland veelvuldig balbezit tegen de fel verdedigende Canadezen, maar slaagde het team er nauwelijks in gevaarlijk te worden. Ook twee strafcorners konden niet in doelpunten worden omgezet. Nederland scoorde in Tokio tot nu toe nog geen enkele treffer uit de 12 strafcorners die het kreeg.

Donderdag vierde wedstrijd

In de vierde periode bleef Oranje de bovenliggende partij, maar bleef het moeilijk om grote kansen te creëren. Elf minuten voor tijd vergrootte Joep de Mol via de Canadese doelman de marge. Oranje gaf behoudens het eerste doelpunt verdedigend weinig weg, maar moest na een verdwaalde strafcorner van de Canadezen die de 3-2 inluidde, tot het eind alert blijven.

Toen Canada in de slotfase de doelman wisselde voor een veldspeler in een poging de gelijkmaker te scoren, maakte Mirco Pruyser de beslissende treffer.

De hockeyers verloren hun eerste duel met 3-1 van België en tegen het veel lager ingeschatte Zuid-Afrika won de formatie van bondscoach Max Caldas met 5-3. Nederland speelt donderdag tegen Groot-Brittannië de vierde wedstrijd.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

2 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

15 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

19 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

2 dagen geleden