Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers winnen, maar overtuigen ook tegen Canada niet

Hockeyers winnen, maar overtuigen ook tegen Canada niet

TOKIO (ANP) - Het Nederlands mannenhockeyteam heeft ook in de derde poulewedstrijd op de Olympische Spelen niet kunnen overtuigen. Tegen Canada, bepaald geen grootmacht in het hockey, boekte Oranje een 4-2 overwinning.

De mannen begonnen getergd aan het duel en stonden al na 5 minuten op een 2-0 voorsprong door treffers van Billy Bakker en Thierry Brinkman. Defensief geknoei, leidde nog in het eerste kwart tot de aansluitingstreffer van de Canadezen. In het tweede kwart werd niet gescoord.

In het derde gedeelte had Nederland veelvuldig balbezit tegen de fel verdedigende Canadezen, maar slaagde het team er nauwelijks in gevaarlijk te worden. Ook twee strafcorners konden niet in doelpunten worden omgezet. Nederland scoorde in Tokio tot nu toe nog geen enkele treffer uit de 12 strafcorners die het kreeg.

Donderdag vierde wedstrijd

In de vierde periode bleef Oranje de bovenliggende partij, maar bleef het moeilijk om grote kansen te creëren. Elf minuten voor tijd vergrootte Joep de Mol via de Canadese doelman de marge. Oranje gaf behoudens het eerste doelpunt verdedigend weinig weg, maar moest na een verdwaalde strafcorner van de Canadezen die de 3-2 inluidde, tot het eind alert blijven.

Toen Canada in de slotfase de doelman wisselde voor een veldspeler in een poging de gelijkmaker te scoren, maakte Mirco Pruyser de beslissende treffer.

De hockeyers verloren hun eerste duel met 3-1 van België en tegen het veel lager ingeschatte Zuid-Afrika won de formatie van bondscoach Max Caldas met 5-3. Nederland speelt donderdag tegen Groot-Brittannië de vierde wedstrijd.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

13 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

16 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

17 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

19 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

20 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

21 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

21 uur geleden