Hockeyers winnen in slotseconden van Nieuw-Zeeland
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League in de slotseconden de overwinning tegen Nieuw-Zeeland behaald. Justen Blok zorgde voor eigen publiek in het Wagener Stadion in Amsterdam voor de 3-2. Pas twee minuten daarvoor had Jasper Brinkman Nederland via een strafcorner op gelijke hoogte gebracht.
De Kiwi's, die in de Pro League nog niet hebben gewonnen, kwamen in de eerste helft al snel op een 2-0-voorsprong. Kane Russell benutte in de 15e en 18e minuut strafcorners voor Nieuw-Zeeland.
Nederland kreeg kansen, maar benutte die niet. Vlak na rust maakte de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee de aansluitingstreffer. Blok passeerde de Nieuw-Zeelandse doelman. Een paar minuten later was Tjep Hoedemakers dicht bij de gelijkmaker. Daarna volgde een strafcorner maar die verzilverden de Nederlandse mannen niet. De ploeg van Delmee kreeg nog meer strafcorners en kansen, maar stuitte steeds op de keeper van Nieuw-Zeeland. Via Brinkman was het in de slotfase toch nog raak. Tot ergernis van de Nieuw-Zeelanders kreeg Nederland in de laatste seconden nog een strafcorner. Blok slaagde erin opnieuw te scoren.
De Nederlandse hockeyers speelden zaterdag met 1-1 gelijk tegen Duitsland en verloren daarna de shoot-outs.
Het was voor Oranje de twaalfde wedstrijd in de Pro League en de zesde overwinning.
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de openingswedstrijd bij de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 22-jarige Spanjaard versloeg de mondiale nummer 7 Alex de Minaur in twee sets: 7-6 (5) 6-2.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Brazilië niet vanaf plek 16, maar vanuit de pitstraat. Zijn team Red Bull heeft er na een teleurstellende kwalificatie voor gekozen veel onderdelen van de auto te vervangen, waaronder de motor. Dat bevestigt autosportfederatie FIA.
1 uur geledenPORTIMÃO (ANP) - MotoGP-coureur Marco Bezzecchi heeft in de Grote Prijs van Portugal zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De van poleposition vertrokken Italiaan domineerde de race en finishte met enkele seconden voor nummer 2 Álex Márquez uit Spanje. Diens landgenoot Pedro Acosta werd derde.
2 uur geledenPORTIMÃO (ANP) - Collin Veijer heeft in de Grote Prijs van Portugal net naast zijn eerste zege in de Moto2 gegrepen. De als derde gestarte Nederlander reed lang aan kop, maar werd drie ronden voor het einde ingehaald door kampioenschapsleider Diogo Moreira. Zijn tweede plaats betekende wel zijn eerste podiumplek in de raceklasse.
4 uur geledenSAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
19 uur geleden