Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers winnen in slotseconden van Nieuw-Zeeland

Hockeyers winnen in slotseconden van Nieuw-Zeeland

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League in de slotseconden de overwinning tegen Nieuw-Zeeland behaald. Justen Blok zorgde voor eigen publiek in het Wagener Stadion in Amsterdam voor de 3-2. Pas twee minuten daarvoor had Jasper Brinkman Nederland via een strafcorner op gelijke hoogte gebracht.

De Kiwi's, die in de Pro League nog niet hebben gewonnen, kwamen in de eerste helft al snel op een 2-0-voorsprong. Kane Russell benutte in de 15e en 18e minuut strafcorners voor Nieuw-Zeeland.

Nederland kreeg kansen, maar benutte die niet. Vlak na rust maakte de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee de aansluitingstreffer. Blok passeerde de Nieuw-Zeelandse doelman. Een paar minuten later was Tjep Hoedemakers dicht bij de gelijkmaker. Daarna volgde een strafcorner maar die verzilverden de Nederlandse mannen niet. De ploeg van Delmee kreeg nog meer strafcorners en kansen, maar stuitte steeds op de keeper van Nieuw-Zeeland. Via Brinkman was het in de slotfase toch nog raak. Tot ergernis van de Nieuw-Zeelanders kreeg Nederland in de laatste seconden nog een strafcorner. Blok slaagde erin opnieuw te scoren.

De Nederlandse hockeyers speelden zaterdag met 1-1 gelijk tegen Duitsland en verloren daarna de shoot-outs.

Het was voor Oranje de twaalfde wedstrijd in de Pro League en de zesde overwinning.

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

2 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

4 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

6 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

9 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

9 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

9 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

14 uur geleden