Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers winnen eerste duel van Groot-Brittannië

Hockeyers winnen eerste duel van Groot-Brittannië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben Groot-Brittannië verslagen in de Pro League. Het eerste van twee duels tegen de Britten werd in de stromende regen in Amsterdam met 1-0 gewonnen.

Voor Oranje scoorde Floris Wortelboer met een hard schot vlak voor de rust. Voor de hockeyer van Bloemendaal was het de eerste interlandgoal. Oranje had daarvoor uit drie strafcorners niet weten te scoren. In het laatste kwart gaf Oranje de zege niet meer uit handen.

Aan beide kanten toonde de doelmannen hun klasse. Pirmin Blaak bracht enkele keren redding in het tweede kwart en ook doelman Oliver Payne zorgde voor goede ingrepen, vooral op de strafcorners van Jeroen Hertzberger.

Derde zege

De spelers van bondscoach Max Caldas boekten de derde zege in Pro League. Oranje speelde ook drie keer gelijk, waarbij er twee keer werd gewonnen in de shoot-outs. India was in januari van dit jaar een keer sterker en won ook een keer de shoot-outs na een gelijkspel.

Caldas was blij dat zijn team in actie kan komen in de Pro League en toonde zich tevreden met de zege. Doelman Blaak sprak van een sterke teamprestatie in deze fase van het seizoen. Oranje speelt donderdag opnieuw tegen Groot-Brittannië en speelt volgende week tegen België.

Meer uit Sport

Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

1 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

2 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

8 uur geleden
Tennisser Alcaraz verslaat Fritz in Parijs, Jodar naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.

21 uur geleden
Amerikaanse tennisser Tiafoe naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.

1 dag geleden
Duitse regering wil WK ijshockey zonder Rusland

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.

1 dag geleden
Veelbesproken olympisch bokskampioene Khelif maakt profdebuut

PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.

1 dag geleden