Hockeyers winnen eerste duel van Groot-Brittannië
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben Groot-Brittannië verslagen in de Pro League. Het eerste van twee duels tegen de Britten werd in de stromende regen in Amsterdam met 1-0 gewonnen.
Voor Oranje scoorde Floris Wortelboer met een hard schot vlak voor de rust. Voor de hockeyer van Bloemendaal was het de eerste interlandgoal. Oranje had daarvoor uit drie strafcorners niet weten te scoren. In het laatste kwart gaf Oranje de zege niet meer uit handen.
Aan beide kanten toonde de doelmannen hun klasse. Pirmin Blaak bracht enkele keren redding in het tweede kwart en ook doelman Oliver Payne zorgde voor goede ingrepen, vooral op de strafcorners van Jeroen Hertzberger.
Derde zege
De spelers van bondscoach Max Caldas boekten de derde zege in Pro League. Oranje speelde ook drie keer gelijk, waarbij er twee keer werd gewonnen in de shoot-outs. India was in januari van dit jaar een keer sterker en won ook een keer de shoot-outs na een gelijkspel.
Caldas was blij dat zijn team in actie kan komen in de Pro League en toonde zich tevreden met de zege. Doelman Blaak sprak van een sterke teamprestatie in deze fase van het seizoen. Oranje speelt donderdag opnieuw tegen Groot-Brittannië en speelt volgende week tegen België.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
5 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
16 uur geleden