Hockeyers winnen eerste duel van Groot-Brittannië
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben Groot-Brittannië verslagen in de Pro League. Het eerste van twee duels tegen de Britten werd in de stromende regen in Amsterdam met 1-0 gewonnen.
Voor Oranje scoorde Floris Wortelboer met een hard schot vlak voor de rust. Voor de hockeyer van Bloemendaal was het de eerste interlandgoal. Oranje had daarvoor uit drie strafcorners niet weten te scoren. In het laatste kwart gaf Oranje de zege niet meer uit handen.
Aan beide kanten toonde de doelmannen hun klasse. Pirmin Blaak bracht enkele keren redding in het tweede kwart en ook doelman Oliver Payne zorgde voor goede ingrepen, vooral op de strafcorners van Jeroen Hertzberger.
Derde zege
De spelers van bondscoach Max Caldas boekten de derde zege in Pro League. Oranje speelde ook drie keer gelijk, waarbij er twee keer werd gewonnen in de shoot-outs. India was in januari van dit jaar een keer sterker en won ook een keer de shoot-outs na een gelijkspel.
Caldas was blij dat zijn team in actie kan komen in de Pro League en toonde zich tevreden met de zege. Doelman Blaak sprak van een sterke teamprestatie in deze fase van het seizoen. Oranje speelt donderdag opnieuw tegen Groot-Brittannië en speelt volgende week tegen België.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
14 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
23 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden