Hockeyers winnen eerste duel met Zuid-Afrika op Spelen
PARIJS (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn met een overwinning op Zuid-Afrika (5-3) aan de Olympische Spelen begonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde een sterke eerste helft onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune. Na de rust schakelde Oranje over naar een lager tempo, waardoor de tegenstander de kans kreeg iets terug te doen.
Oranje komt ook nog uit tegen Groot-Brittannië, Duitsland, Frankrijk en Spanje in de poule. De beste vier ploegen van de groep plaatsen zich voor de kwartfinales. De Nederlandse hockeyers streven naar eerherstel in Parijs na hun teleurstellende prestatie op de vorige Spelen in Tokio. Daar bereikten ze voor het eerst in 37 jaar niet de halve finale van een olympisch toernooi en eindigden ze als zesde.
Bij rust stond Oranje met 4-1 voor. Jip Janssen benutte een strafbal en een strafcorner. Jonas de Geus en Tjep Hoedemakers scoorden eveneens in de eerste helft. Abdud-Dayaan Cassiem tekende voor de gelijkmaker van Zuid-Afrika (1-1). Nederland leek op weg naar een grote overwinning toen Duco Telgenkamp kort na de rust de score naar 5-1 bracht. Oranje nam vervolgens gas terug en zag Zuid-Afrika terugkomen door doelpunten van Tevin Kok en Matthew Guise-Brown.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
2 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
9 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
22 uur geleden