Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers winnen eerste duel met Zuid-Afrika op Spelen

Hockeyers winnen eerste duel met Zuid-Afrika op Spelen

PARIJS (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn met een overwinning op Zuid-Afrika (5-3) aan de Olympische Spelen begonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde een sterke eerste helft onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune. Na de rust schakelde Oranje over naar een lager tempo, waardoor de tegenstander de kans kreeg iets terug te doen.

Oranje komt ook nog uit tegen Groot-Brittannië, Duitsland, Frankrijk en Spanje in de poule. De beste vier ploegen van de groep plaatsen zich voor de kwartfinales. De Nederlandse hockeyers streven naar eerherstel in Parijs na hun teleurstellende prestatie op de vorige Spelen in Tokio. Daar bereikten ze voor het eerst in 37 jaar niet de halve finale van een olympisch toernooi en eindigden ze als zesde.

Bij rust stond Oranje met 4-1 voor. Jip Janssen benutte een strafbal en een strafcorner. Jonas de Geus en Tjep Hoedemakers scoorden eveneens in de eerste helft. Abdud-Dayaan Cassiem tekende voor de gelijkmaker van Zuid-Afrika (1-1). Nederland leek op weg naar een grote overwinning toen Duco Telgenkamp kort na de rust de score naar 5-1 bracht. Oranje nam vervolgens gas terug en zag Zuid-Afrika terugkomen door doelpunten van Tevin Kok en Matthew Guise-Brown.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

5 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

6 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

6 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

7 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

13 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

18 uur geleden