Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers winnen eerste duel met Zuid-Afrika op Spelen

Hockeyers winnen eerste duel met Zuid-Afrika op Spelen

PARIJS (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn met een overwinning op Zuid-Afrika (5-3) aan de Olympische Spelen begonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde een sterke eerste helft onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune. Na de rust schakelde Oranje over naar een lager tempo, waardoor de tegenstander de kans kreeg iets terug te doen.

Oranje komt ook nog uit tegen Groot-Brittannië, Duitsland, Frankrijk en Spanje in de poule. De beste vier ploegen van de groep plaatsen zich voor de kwartfinales. De Nederlandse hockeyers streven naar eerherstel in Parijs na hun teleurstellende prestatie op de vorige Spelen in Tokio. Daar bereikten ze voor het eerst in 37 jaar niet de halve finale van een olympisch toernooi en eindigden ze als zesde.

Bij rust stond Oranje met 4-1 voor. Jip Janssen benutte een strafbal en een strafcorner. Jonas de Geus en Tjep Hoedemakers scoorden eveneens in de eerste helft. Abdud-Dayaan Cassiem tekende voor de gelijkmaker van Zuid-Afrika (1-1). Nederland leek op weg naar een grote overwinning toen Duco Telgenkamp kort na de rust de score naar 5-1 bracht. Oranje nam vervolgens gas terug en zag Zuid-Afrika terugkomen door doelpunten van Tevin Kok en Matthew Guise-Brown.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

17 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

18 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

2 dagen geleden