Hockeyers winnen dankzij strafcorners Janssen van Ierland
ROURKELA (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League nipt van Ierland gewonnen: 2-1. Jip Janssen benutte namens de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee twee strafcorners in Rourkela.
Matthew Nelson zette de Ieren na 12 minuten op voorsprong door raak te pushen uit een strafcorner. Enkele minuten later was het gelijk via Janssen, die zich in de 23e minuut opnieuw liet gelden met zijn grootste kwaliteit. In het derde en vierde kwart werd niet meer gescoord.
In de eerste wedstrijd van de trip naar India werd Ierland nog met ruime cijfers verslagen: 5-1. Daarna werd het 2-2 tegen India en 3-0 tegen Spanje. Voor het weekend gaf de ploeg van Delmee in Bhubaneswar nog een voorsprong uit handen tegen Australië. Oranje leidde met 3-0, maar verloor nog met 5-4.
Oranje gaat in de leiding in de Pro League, met vijf overwinningen in negen duels. De stand is echter vertekend omdat nummer 2 Australië, nog zonder puntenverlies, pas vier duels heeft gespeeld.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
6 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
10 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
16 uur geleden