Hockeyers winnen dankzij strafcorners Janssen van Ierland
ROURKELA (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League nipt van Ierland gewonnen: 2-1. Jip Janssen benutte namens de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee twee strafcorners in Rourkela.
Matthew Nelson zette de Ieren na 12 minuten op voorsprong door raak te pushen uit een strafcorner. Enkele minuten later was het gelijk via Janssen, die zich in de 23e minuut opnieuw liet gelden met zijn grootste kwaliteit. In het derde en vierde kwart werd niet meer gescoord.
In de eerste wedstrijd van de trip naar India werd Ierland nog met ruime cijfers verslagen: 5-1. Daarna werd het 2-2 tegen India en 3-0 tegen Spanje. Voor het weekend gaf de ploeg van Delmee in Bhubaneswar nog een voorsprong uit handen tegen Australië. Oranje leidde met 3-0, maar verloor nog met 5-4.
Oranje gaat in de leiding in de Pro League, met vijf overwinningen in negen duels. De stand is echter vertekend omdat nummer 2 Australië, nog zonder puntenverlies, pas vier duels heeft gespeeld.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
1 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
12 uur geleden