Hockeyers winnen dankzij strafcorners Janssen van Ierland
ROURKELA (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League nipt van Ierland gewonnen: 2-1. Jip Janssen benutte namens de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee twee strafcorners in Rourkela.
Matthew Nelson zette de Ieren na 12 minuten op voorsprong door raak te pushen uit een strafcorner. Enkele minuten later was het gelijk via Janssen, die zich in de 23e minuut opnieuw liet gelden met zijn grootste kwaliteit. In het derde en vierde kwart werd niet meer gescoord.
In de eerste wedstrijd van de trip naar India werd Ierland nog met ruime cijfers verslagen: 5-1. Daarna werd het 2-2 tegen India en 3-0 tegen Spanje. Voor het weekend gaf de ploeg van Delmee in Bhubaneswar nog een voorsprong uit handen tegen Australië. Oranje leidde met 3-0, maar verloor nog met 5-4.
Oranje gaat in de leiding in de Pro League, met vijf overwinningen in negen duels. De stand is echter vertekend omdat nummer 2 Australië, nog zonder puntenverlies, pas vier duels heeft gespeeld.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Demi Schuurs staat in de tweede ronde van het vrouwendubbelspel op de Australian Open. Ze was samen met de Amerikaanse Asia Muhammad in twee sets te sterk voor Jessica Bouzas Maneiro en Yvonne Cavallé-Reimers uit Spanje: 6-3 6-2.
46 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Taylor Fritz heeft de derde ronde van de Australian Open bereikt. De als vierde geplaatste Amerikaan was in de tweede ronde veel te sterk voor de Chileen Cristian Garin: 6-2 6-1 6-0. Fritz maakte na zijn zege bekend dat hij omgerekend bijna 80.000 euro doneert aan de slachtoffers van de bosbranden in Los Angeles. Dat is zijn prijzengeld voor de winst op zijn landgenoot Jenson Brooksby in de eerste ronde: 6-2 6-0 6-3.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft eenvoudig de derde ronde van de Australian Open bereikt. De Poolse, de nummer 2 op de wereldranglijst, gunde de Slowaakse Rebecca Sramkova slechts twee games in Melbourne: 6-0 6-2.
2 uur geledenRIJNSBURG (ANP) - Feyenoord heeft zich in de achtste finales van het nationale bekertoernooi niet laten verrassen door de amateurs van Rijnsburgse Boys. Het elftal van trainer Brian Priske maakte twee snelle doelpunten en kwam daarna niet meer in grote problemen: 1-4.
8 uur geledenVARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers zijn overtuigend begonnen aan het wereldkampioenschap. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson overklaste in de Arena Varazdin (Kroatië) de Afrikaanse tegenstander Guinee en won met 40-23. Bij rust leidde Oranje al met 21-8. Rutger ten Velde, speler op de linkerhoek, was topschutter bij Nederland met negen treffers. Hij maakte ze allemaal in de eerste helft.
13 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpolovrouwen hebben ook de tweede wedstrijd van de World Cup in Alexandroupolis in Griekenland gewonnen. De nummer 3 van de Olympische Spelen van Parijs rekende af met Italië: 11-8 (3-2 1-1 1-4 6-1). Een dag eerder won Oranje met 11-9 van Australië.
13 uur geledenSHUBAYTAH (ANP) - De Australische motorrijder Daniel Sanders heeft met nog twee etappes te gaan zijn leidende positie in de Dakar Rally nog iets verder uitgebouwd. De rijder van KTM eindigde de tiende proef over 115 kilometer als elfde, maar van de klassementsmannen was hij de snelste. Achtervolger Tosha Schareina moest een kleine twee minuten toegeven en kijkt nu tegen een achterstand van bijna zeventien minuten aan.
19 uur geleden