Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers voor het eerst sinds 2012 naar finale op Spelen

Hockeyers voor het eerst sinds 2012 naar finale op Spelen

COLOMBES (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben zich voor het eerst sinds 2012 geplaatst voor de finale van de Olympische Spelen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee won met 4-0 van Spanje, dat onder leiding staat van Max Caldas, oud-coach van Oranje.

Jip Janssen opende in de twaalfde minuut de score vanuit een strafbal en Thierry Brinkman maakte er nog in de eerste helft met een hard schot 2-0 van. Voor aanvoerder Brinkman was het pas zijn eerste doelpunt van het toernooi. Janssen is met vijf doelpunten de topscorer van Oranje. Zijn benutte strafbal werd toegekend omdat er een overtreding werd begaan op Tjep Hoedemakers.

Thijs van Dam besliste het duel en met nog tien minuten te gaan maakte Duco Telgenkamp er van dichtbij ook nog 4-0 van.

Nul gehouden

Het was geen moment echt spannend in het historische Yves-du-Manoir-stadion, waar Oranje na de voorsprong continu de controle had over de wedstrijd. Doelman Pirmin Blaak moest een aantal keer ingrijpen, maar wist voor de derde keer dit toernooi de nul te houden.

Hoedemakers haalde het einde van de wedstrijd niet. De aanvaller kwam ongelukkig in actie met een Spanjaard en ging hinkend van het veld. Hij zocht vervolgens de kleedkamers op.

Spelen in Londen

Eerder in het toernooi, in de groepsfase, was Oranje met 5-3 te sterk voor de Spanjaarden. In de vorige ronde verraste Spanje nog titelhouder België.

Twaalf jaar geleden bereikten de mannen voor het laatst de eindstrijd. In Londen was Duitsland te sterk. De laatste olympische titel van de hockeyers dateert van 2000. In Sydney was Delmee, die ook in 1996 olympisch kampioen werd, een van de spelers van Oranje.

Tegenstander

Nederland neemt het in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen Duitsland en India. Van Duitsland werd in de groepsfase met 1-0 verloren, tegen India heeft Oranje nog niet gespeeld in Parijs.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

10 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

12 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

12 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

15 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden