Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers voor het eerst sinds 2012 naar finale op Spelen

Hockeyers voor het eerst sinds 2012 naar finale op Spelen

COLOMBES (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben zich voor het eerst sinds 2012 geplaatst voor de finale van de Olympische Spelen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee won met 4-0 van Spanje, dat onder leiding staat van Max Caldas, oud-coach van Oranje.

Jip Janssen opende in de twaalfde minuut de score vanuit een strafbal en Thierry Brinkman maakte er nog in de eerste helft met een hard schot 2-0 van. Voor aanvoerder Brinkman was het pas zijn eerste doelpunt van het toernooi. Janssen is met vijf doelpunten de topscorer van Oranje. Zijn benutte strafbal werd toegekend omdat er een overtreding werd begaan op Tjep Hoedemakers.

Thijs van Dam besliste het duel en met nog tien minuten te gaan maakte Duco Telgenkamp er van dichtbij ook nog 4-0 van.

Nul gehouden

Het was geen moment echt spannend in het historische Yves-du-Manoir-stadion, waar Oranje na de voorsprong continu de controle had over de wedstrijd. Doelman Pirmin Blaak moest een aantal keer ingrijpen, maar wist voor de derde keer dit toernooi de nul te houden.

Hoedemakers haalde het einde van de wedstrijd niet. De aanvaller kwam ongelukkig in actie met een Spanjaard en ging hinkend van het veld. Hij zocht vervolgens de kleedkamers op.

Spelen in Londen

Eerder in het toernooi, in de groepsfase, was Oranje met 5-3 te sterk voor de Spanjaarden. In de vorige ronde verraste Spanje nog titelhouder België.

Twaalf jaar geleden bereikten de mannen voor het laatst de eindstrijd. In Londen was Duitsland te sterk. De laatste olympische titel van de hockeyers dateert van 2000. In Sydney was Delmee, die ook in 1996 olympisch kampioen werd, een van de spelers van Oranje.

Tegenstander

Nederland neemt het in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen Duitsland en India. Van Duitsland werd in de groepsfase met 1-0 verloren, tegen India heeft Oranje nog niet gespeeld in Parijs.

Meer uit Sport

Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

21 minuten geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

48 minuten geleden
Verstappen kijkt na moeizame start uit naar geliefde GP van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.

4 uur geleden
Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

23 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

23 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

1 dag geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden