Hockeyers voor het eerst sinds 2012 naar finale op Spelen
COLOMBES (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben zich voor het eerst sinds 2012 geplaatst voor de finale van de Olympische Spelen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee won met 4-0 van Spanje, dat onder leiding staat van Max Caldas, oud-coach van Oranje.
Jip Janssen opende in de twaalfde minuut de score vanuit een strafbal en Thierry Brinkman maakte er nog in de eerste helft met een hard schot 2-0 van. Voor aanvoerder Brinkman was het pas zijn eerste doelpunt van het toernooi. Janssen is met vijf doelpunten de topscorer van Oranje. Zijn benutte strafbal werd toegekend omdat er een overtreding werd begaan op Tjep Hoedemakers.
Thijs van Dam besliste het duel en met nog tien minuten te gaan maakte Duco Telgenkamp er van dichtbij ook nog 4-0 van.
Nul gehouden
Het was geen moment echt spannend in het historische Yves-du-Manoir-stadion, waar Oranje na de voorsprong continu de controle had over de wedstrijd. Doelman Pirmin Blaak moest een aantal keer ingrijpen, maar wist voor de derde keer dit toernooi de nul te houden.
Hoedemakers haalde het einde van de wedstrijd niet. De aanvaller kwam ongelukkig in actie met een Spanjaard en ging hinkend van het veld. Hij zocht vervolgens de kleedkamers op.
Spelen in Londen
Eerder in het toernooi, in de groepsfase, was Oranje met 5-3 te sterk voor de Spanjaarden. In de vorige ronde verraste Spanje nog titelhouder België.
Twaalf jaar geleden bereikten de mannen voor het laatst de eindstrijd. In Londen was Duitsland te sterk. De laatste olympische titel van de hockeyers dateert van 2000. In Sydney was Delmee, die ook in 1996 olympisch kampioen werd, een van de spelers van Oranje.
Tegenstander
Nederland neemt het in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen Duitsland en India. Van Duitsland werd in de groepsfase met 1-0 verloren, tegen India heeft Oranje nog niet gespeeld in Parijs.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
8 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
11 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
13 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
14 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
14 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
15 uur geleden