Hockeyers verslaan India na shoot-outs
ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers hebben hun eerste van twee wedstrijden tegen India in de Pro League gewonnen na shoot-outs. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee verspeelde in Rotterdam in de slotseconden van de reguliere speeltijd een 2-1-voorsprong. Uit een strafcorner maakte India gelijk: 2-2
Tijmen Reijenga opende in Rotterdam de score. Hij schoot binnen na een goede voorzet van Derck de Vilder. India kwam langszij via Dilpreet Singh. Koen Bijen zorgde aan het begin van het vierde kwart voor de 2-1. Harmanpreet Singh scoorde in de slotfase uit de derde strafcorner op rij.
In de shoot-outs kwam Oranje op een 3-0-voorsprong door scores van Terrance Pieters, Thijs van Dam en Jonas de Geus. Pirmin Blaak stopte twee Indiase pogingen. Na de treffer van Vivek Prasad bezorgde Bijen Nederland het bonuspunt uit de shoot-outs.
Oranje speelt zondag opnieuw in Rotterdam tegen India.
Nederland houdt wel de leiding in de Pro League met 33 punten uit 13 wedstrijden. België, dat met shoot-outs verloor van Engeland na een 2-2-gelijkspel, heeft 32 punten uit 15 wedstrijden. India is derde met 30 uit 15.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
2 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 dag geleden