Hockeyers verslaan India na shoot-outs
ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers hebben hun eerste van twee wedstrijden tegen India in de Pro League gewonnen na shoot-outs. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee verspeelde in Rotterdam in de slotseconden van de reguliere speeltijd een 2-1-voorsprong. Uit een strafcorner maakte India gelijk: 2-2
Tijmen Reijenga opende in Rotterdam de score. Hij schoot binnen na een goede voorzet van Derck de Vilder. India kwam langszij via Dilpreet Singh. Koen Bijen zorgde aan het begin van het vierde kwart voor de 2-1. Harmanpreet Singh scoorde in de slotfase uit de derde strafcorner op rij.
In de shoot-outs kwam Oranje op een 3-0-voorsprong door scores van Terrance Pieters, Thijs van Dam en Jonas de Geus. Pirmin Blaak stopte twee Indiase pogingen. Na de treffer van Vivek Prasad bezorgde Bijen Nederland het bonuspunt uit de shoot-outs.
Oranje speelt zondag opnieuw in Rotterdam tegen India.
Nederland houdt wel de leiding in de Pro League met 33 punten uit 13 wedstrijden. België, dat met shoot-outs verloor van Engeland na een 2-2-gelijkspel, heeft 32 punten uit 15 wedstrijden. India is derde met 30 uit 15.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden