Hockeyers spelen gelijk tegen Duitsland en verliezen shoot-outs
UTRECHT (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen Duitsland. Na de reguliere stand stond het 2-2, waarna de Duitsers beter waren in de shoot-outserie (4-5). Dat leverde de oosterburen een bonuspunt op.
Duitsland kwam op het complex van Kampong na een klein kwartier op voorsprong via Malte Hellwig. Kort na rust maakte Jip Janssen gelijk uit een strafcorner, maar Oranje wist niet door te drukken. Justus Weigand zette de Duitsers tien minuten opnieuw op voorsprong. Koen Bijen sleepte er met een doelpunt vlak voor tijd nog een gelijkspel uit.
Ondanks het gelijkspel en de verloren shoot-outserie heeft Nederland de titelkansen in de Pro League nog in eigen hand. Oranje staat na dertien duels op 27 punten en kan er nog 9 halen. Koploper Australië, dat alle wedstrijden al heeft gespeeld, staat op 34 punten.
Zaterdag pakten de hockeysters van Oranje de titel in de Pro League.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
14 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
14 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
20 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
22 uur geleden