Hockeyers rekenen af met Zuid-Afrika in Pro League: 6-2
POTCHEFSTROOM (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League ook hun tweede wedstrijd tegen Zuid-Afrika eenvoudig gewonnen. Het elftal van bondscoach Jeroen Delmee was in Potchefstroom met 6-2 te sterk. Die zege was wel beduidend minder riant dan de 11-1 van dinsdag.
Zuid-Afrika beet in de eerste helft goed van zich af. Bij de rust stond het nog maar 3-1 voor Oranje. Thijs van Dam,Thierry Brinkman en Dennis Warmerdam maakten de doelpunten. Leneal Jackson verzilverde kort voor rust een strafcorner voor Zuid-Afrika. De thuisploeg kreeg ook nog een goede kans via een strafbal, maar Nicholas Spooner pushte de bal op de lat.
In de tweede helft liep de ploeg van Delmee uit naar 6-1 via scores van opnieuw Warmerdam, Tim Swaen en Tjep Hoedemakers. Vlak voor het eindsignaal maakte Matthew de Sousa er nog 6-2 van.
Het Nederlands team is nog ongeslagen in de landencompetitie. Zondag is Frankrijk de tegenstander.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden