Hockeyers rekenen af met Zuid-Afrika in Pro League: 6-2
POTCHEFSTROOM (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League ook hun tweede wedstrijd tegen Zuid-Afrika eenvoudig gewonnen. Het elftal van bondscoach Jeroen Delmee was in Potchefstroom met 6-2 te sterk. Die zege was wel beduidend minder riant dan de 11-1 van dinsdag.
Zuid-Afrika beet in de eerste helft goed van zich af. Bij de rust stond het nog maar 3-1 voor Oranje. Thijs van Dam,Thierry Brinkman en Dennis Warmerdam maakten de doelpunten. Leneal Jackson verzilverde kort voor rust een strafcorner voor Zuid-Afrika. De thuisploeg kreeg ook nog een goede kans via een strafbal, maar Nicholas Spooner pushte de bal op de lat.
In de tweede helft liep de ploeg van Delmee uit naar 6-1 via scores van opnieuw Warmerdam, Tim Swaen en Tjep Hoedemakers. Vlak voor het eindsignaal maakte Matthew de Sousa er nog 6-2 van.
Het Nederlands team is nog ongeslagen in de landencompetitie. Zondag is Frankrijk de tegenstander.
Meer uit Sport
GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
14 minuten geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
19 uur geleden