Hockeyers pakken ook tegen België bonuspunt na gelijkspel
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede duel in de Pro League met 1-1 gelijkgespeeld. Zaterdag gebeurde dat tegen Duitsland in een herhaling van de olympische finale van afgelopen zomer. Zondag was België de tegenstander in het Wagener-stadion in Amstelveen. Net als tegen de Duitsers veroverde Oranje via shoot-outs het bonuspunt.
België kwam in het eerste kwart op voorsprong. Luke Dommershuijzen kon de bal in de cirkel niet onderscheppen waarna Thibeau Stockbroekx van dichtbij Oranje-doelman Derk Meijer passeerde. In het tweede kwart viel de gelijkmaker na een knappe combinatie die begon bij Derck de Vilder, waarna de bal via een vallende Koen Bijen bij Thijs van Dam belandde die beheerst afrondde.
Nederland volgde op de Spelen van Parijs de Belgen op als olympisch kampioen. Beide ploegen ondergingen de nodige wijzigingen sinds afgelopen zomer. Bij Oranje maakten Pepijn van der Heijden, Lucas Veen en Casper van der Veen hun debuut.
Oranje speelt volgend weekend nog een keer tegen Duitsland en België.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
3 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
7 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
8 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
12 uur geleden