Hockeyers Oranje beginnen Pro League met nederlaag tegen Britten
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers van Oranje zijn het nieuwe seizoen in de Pro League begonnen met een nederlaag tegen Groot-Brittannië. In het Argentijnse Santiago del Estero waren de Britten met 3-2 te sterk voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
Struan Walker scoorde twee keer voor Groot-Brittannië. Hij opende de score na een kwartier en bepaalde na een klein uur de eindstand. Jorrit Croon maakte kort na het openingsdoelpunt gelijk en Jip Janssen was ook trefzeker voor Oranje, uit een strafcorner. In het eerste kwartier liet Oranje vijf strafcorners onbenut.
"Ik ben absoluut in de wolken. Het is een droomdebuut om te winnen van Nederland", zei debutant Walker, die werd uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd. "Dit resultaat toont het karakter van de spelers in onze selectie. We hebben vechters die heel hard werken vanaf de eerste minuut tot het einde."
Te sterk
Het duel betekende een herhaling van de finale van het EK, eind augustus in Duitsland. Toen was Oranje met 2-1 te sterk.
Over een paar dagen neemt Oranje het, ook op Argentijnse bodem, nog een keer op tegen de Britten. De ploeg van Delmée speelt ook twee keer tegen Argentinië.
Eerder op de dag wonnen de Nederlandse hockeysters wel overtuigend van Groot-Brittannië. Het werd 8-0.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
6 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 dagen geleden