Hockeyers Oranje beginnen Pro League met nederlaag tegen Britten
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers van Oranje zijn het nieuwe seizoen in de Pro League begonnen met een nederlaag tegen Groot-Brittannië. In het Argentijnse Santiago del Estero waren de Britten met 3-2 te sterk voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
Struan Walker scoorde twee keer voor Groot-Brittannië. Hij opende de score na een kwartier en bepaalde na een klein uur de eindstand. Jorrit Croon maakte kort na het openingsdoelpunt gelijk en Jip Janssen was ook trefzeker voor Oranje, uit een strafcorner. In het eerste kwartier liet Oranje vijf strafcorners onbenut.
"Ik ben absoluut in de wolken. Het is een droomdebuut om te winnen van Nederland", zei debutant Walker, die werd uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd. "Dit resultaat toont het karakter van de spelers in onze selectie. We hebben vechters die heel hard werken vanaf de eerste minuut tot het einde."
Te sterk
Het duel betekende een herhaling van de finale van het EK, eind augustus in Duitsland. Toen was Oranje met 2-1 te sterk.
Over een paar dagen neemt Oranje het, ook op Argentijnse bodem, nog een keer op tegen de Britten. De ploeg van Delmée speelt ook twee keer tegen Argentinië.
Eerder op de dag wonnen de Nederlandse hockeysters wel overtuigend van Groot-Brittannië. Het werd 8-0.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
43 minuten geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
7 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
10 uur geleden