Hockeyers Oranje beginnen Pro League met nederlaag tegen Britten
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers van Oranje zijn het nieuwe seizoen in de Pro League begonnen met een nederlaag tegen Groot-Brittannië. In het Argentijnse Santiago del Estero waren de Britten met 3-2 te sterk voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
Struan Walker scoorde twee keer voor Groot-Brittannië. Hij opende de score na een kwartier en bepaalde na een klein uur de eindstand. Jorrit Croon maakte kort na het openingsdoelpunt gelijk en Jip Janssen was ook trefzeker voor Oranje, uit een strafcorner. In het eerste kwartier liet Oranje vijf strafcorners onbenut.
"Ik ben absoluut in de wolken. Het is een droomdebuut om te winnen van Nederland", zei debutant Walker, die werd uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd. "Dit resultaat toont het karakter van de spelers in onze selectie. We hebben vechters die heel hard werken vanaf de eerste minuut tot het einde."
Te sterk
Het duel betekende een herhaling van de finale van het EK, eind augustus in Duitsland. Toen was Oranje met 2-1 te sterk.
Over een paar dagen neemt Oranje het, ook op Argentijnse bodem, nog een keer op tegen de Britten. De ploeg van Delmée speelt ook twee keer tegen Argentinië.
Eerder op de dag wonnen de Nederlandse hockeysters wel overtuigend van Groot-Brittannië. Het werd 8-0.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.
21 minuten geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
37 minuten geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
16 uur geleden