Hockeyers nemen revanche voor zware nederlaag tegen Australië
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben revanche genomen voor een zware 7-2-nederlaag tegen Australië in de Pro League. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee won maandag met 5-2.
In de eerste helft vielen op het complex van Oranje-Rood in Eindhoven vijf doelpunten. Timo Boers opende al na zes minuten de score voor Nederland uit een strafcorner. Nathan Ephraums trok de stand 3 minuten later alweer gelijk. Tjep Hoedemakers en Duco Telgenkamp zetten Oranje daarna met fraaie treffers op een 3-1-voorsprong. Australië deed vanuit een strafcorner wat terug.
Met zijn tweede doelpunt van de avond zorgde Telgenkamp na rust voor de 4-2. Boers was ook tweemaal trefzeker. Hij tekende in de 51e minuut voor 5-2. De Australiërs kregen daarna nog wel kansen, maar doelman Pirmin Blaak verrichtte een paar goede reddingen.
Volgende tegenstander
Het was voor Nederland de derde zege in de Pro League. Eerder wonnen de mannen van Delmee twee keer van India.
De hockeyers vervolgen de Pro League vanaf vrijdag in Groot-Brittannië.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
5 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
7 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
8 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
14 uur geleden