Hockeyers nemen revanche voor zware nederlaag tegen Australië
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben revanche genomen voor een zware 7-2-nederlaag tegen Australië in de Pro League. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee won maandag met 5-2.
In de eerste helft vielen op het complex van Oranje-Rood in Eindhoven vijf doelpunten. Timo Boers opende al na zes minuten de score voor Nederland uit een strafcorner. Nathan Ephraums trok de stand 3 minuten later alweer gelijk. Tjep Hoedemakers en Duco Telgenkamp zetten Oranje daarna met fraaie treffers op een 3-1-voorsprong. Australië deed vanuit een strafcorner wat terug.
Met zijn tweede doelpunt van de avond zorgde Telgenkamp na rust voor de 4-2. Boers was ook tweemaal trefzeker. Hij tekende in de 51e minuut voor 5-2. De Australiërs kregen daarna nog wel kansen, maar doelman Pirmin Blaak verrichtte een paar goede reddingen.
Volgende tegenstander
Het was voor Nederland de derde zege in de Pro League. Eerder wonnen de mannen van Delmee twee keer van India.
De hockeyers vervolgen de Pro League vanaf vrijdag in Groot-Brittannië.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
3 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden