Hockeyers Nederland en België weer gelijk, bonuspunt voor Oranje
AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Nederland en België hebben ook hun tweede onderlinge duel in de Pro League gelijkgespeeld. In het Wagener-stadion van Amstelveen werd het na een aantrekkelijk duel 3-3. Het via de shoot-outs te verdienen bonuspunt ging opnieuw naar Oranje.
Nederland speelde vorige week twee keer gelijk, tegen Duitsland en België. Beide keren werd wel het via shoot-outs te veroveren bonuspunt gepakt. Zaterdag verloor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee met 3-2 van de Duitsers.
De Belgen, de olympisch kampioenen van 2021, namen al in de 1e minuut de leiding. Tom Boon trof met een backhandschot doel. Kort nadat Thibeau Stockbroekx verzuimd had de 2-0 te maken, stond het weer gelijk. Koen Bijen 1-1 tikte van dichtbij raak.
Wisselfout
In het tweede kwart kwam België via Stockbroekx weer op voorsprong. Maar doelpunten van Casper van der Veen, zijn eerste voor Oranje, en Bijen bezorgden de regerend olympisch kampioen een 3-2-voorsprong bij rust.
In het derde kwart maakten de Belgen een ongebruikelijke wisselfout. Ze stonden even met twaalf man in het veld. Het kostte aanvoerder Arthur Van Doren een tijdstraf van liefst vijf minuten. Met een man minder kwam België toch weer op gelijke hoogte via Boon: 3-3. Nederland nam vervolgens de shoot-outs beter (3-1) en kon weer een bonuspunt bijschrijven.
Begin februari gaat de Pro League voor Oranje verder in Sydney met wedstrijden tegen gastland Australië en Spanje.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden