Hockeyers Nederland en België weer gelijk, bonuspunt voor Oranje
AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Nederland en België hebben ook hun tweede onderlinge duel in de Pro League gelijkgespeeld. In het Wagener-stadion van Amstelveen werd het na een aantrekkelijk duel 3-3. Het via de shoot-outs te verdienen bonuspunt ging opnieuw naar Oranje.
Nederland speelde vorige week twee keer gelijk, tegen Duitsland en België. Beide keren werd wel het via shoot-outs te veroveren bonuspunt gepakt. Zaterdag verloor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee met 3-2 van de Duitsers.
De Belgen, de olympisch kampioenen van 2021, namen al in de 1e minuut de leiding. Tom Boon trof met een backhandschot doel. Kort nadat Thibeau Stockbroekx verzuimd had de 2-0 te maken, stond het weer gelijk. Koen Bijen 1-1 tikte van dichtbij raak.
Wisselfout
In het tweede kwart kwam België via Stockbroekx weer op voorsprong. Maar doelpunten van Casper van der Veen, zijn eerste voor Oranje, en Bijen bezorgden de regerend olympisch kampioen een 3-2-voorsprong bij rust.
In het derde kwart maakten de Belgen een ongebruikelijke wisselfout. Ze stonden even met twaalf man in het veld. Het kostte aanvoerder Arthur Van Doren een tijdstraf van liefst vijf minuten. Met een man minder kwam België toch weer op gelijke hoogte via Boon: 3-3. Nederland nam vervolgens de shoot-outs beter (3-1) en kon weer een bonuspunt bijschrijven.
Begin februari gaat de Pro League voor Oranje verder in Sydney met wedstrijden tegen gastland Australië en Spanje.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
2 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
3 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
6 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
1 dag geleden