Hockeyers Nederland en België weer gelijk, bonuspunt voor Oranje
AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Nederland en België hebben ook hun tweede onderlinge duel in de Pro League gelijkgespeeld. In het Wagener-stadion van Amstelveen werd het na een aantrekkelijk duel 3-3. Het via de shoot-outs te verdienen bonuspunt ging opnieuw naar Oranje.
Nederland speelde vorige week twee keer gelijk, tegen Duitsland en België. Beide keren werd wel het via shoot-outs te veroveren bonuspunt gepakt. Zaterdag verloor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee met 3-2 van de Duitsers.
De Belgen, de olympisch kampioenen van 2021, namen al in de 1e minuut de leiding. Tom Boon trof met een backhandschot doel. Kort nadat Thibeau Stockbroekx verzuimd had de 2-0 te maken, stond het weer gelijk. Koen Bijen 1-1 tikte van dichtbij raak.
Wisselfout
In het tweede kwart kwam België via Stockbroekx weer op voorsprong. Maar doelpunten van Casper van der Veen, zijn eerste voor Oranje, en Bijen bezorgden de regerend olympisch kampioen een 3-2-voorsprong bij rust.
In het derde kwart maakten de Belgen een ongebruikelijke wisselfout. Ze stonden even met twaalf man in het veld. Het kostte aanvoerder Arthur Van Doren een tijdstraf van liefst vijf minuten. Met een man minder kwam België toch weer op gelijke hoogte via Boon: 3-3. Nederland nam vervolgens de shoot-outs beter (3-1) en kon weer een bonuspunt bijschrijven.
Begin februari gaat de Pro League voor Oranje verder in Sydney met wedstrijden tegen gastland Australië en Spanje.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
3 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
8 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geleden