Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers naar finale EK na zege via shoot-outs op België

Hockeyers naar finale EK na zege via shoot-outs op België

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich geplaatst voor de finale van het EK in eigen land. De ploeg van Max Caldas won in Amstelveen via shoot-outs van regerend kampioen België. Na de reguliere speeltijd was de stand 2-2.

Oranje won de beslissende shoot-out-serie met 3-1. Jorrit Croon benutte de beslissende shoot-out. Ook Jeroen Hertzberger en Thijs van Dam waren succesvol met een shoot-out.

In de shoot-out-serie werd er veelvuldig een beroep gedaan op de videoscheidsrechter. Een treffer van de Belgen werd afgekeurd omdat de bal niet binnen acht seconden de doellijn had gepasseerd. Vlak voor de winnende shoot-out van Croon mocht Arthur Van Doren zijn shoot-out opnieuw nemen, omdat de Nederlandse keeper Pirmin Blaak te vroeg van de doellijn was gekomen. In de herkansing pareerde Blaak de inzet van Van Doren opnieuw, maar via de videoscheids probeerde België opnieuw gelijk te krijgen. Ze beweerden dat Blaak een overtreding had gemaakt. Ditmaal stelde de videoscheids de Belgen in het ongelijk, waarna Croon hard raak pushte en werd bedolven onder zijn ploeggenoten.

Opstootje

België had twee keer de leiding in het Wagener Stadion, waar deze week publiek welkom is. De Belgen kwamen in het derde kwart op voorsprong via Nicolas de Kerpel, die profiteerde van een foute pass van Glenn Schuurman. In het laatste kwart maakte Seve van Ass gelijk, maar niet veel later bezorgde Alexander Hendrickx de Belgen via een strafcorner opnieuw een voorsprong. In de laatste minuten kwam Oranje opnieuw op gelijke hoogte, omdat ook Jip Janssen een strafcorner benutte.

In de laatste minuten van de reguliere speeltijd was de sfeer grimmig. Zo kregen Sander de Wijn (Nederland) en Victor Wegnez (België) een groene kaart. De Wijn wegens een harde overtreding, Wegnez omdat hij De Wijn vervolgens hard duwde. Er ontstond een opstootje met meerdere spelers.

Finale tegen Duitsland

Oranje neemt het zaterdag in de finale op tegen Duitsland, dat eerder op de dag met 3-2 te sterk was voor Engeland. In de groepsfase speelde Nederland met 2-2 gelijk tegen de Duitsers. Nederland gaf toen een 2-0-voorsprong uit handen.

De Belgen zijn ook regerend wereldkampioen. Vrijdag nemen ook de hockeysters het bij de laatste vier op tegen België.

Meer uit Sport

Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

3 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

4 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

4 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

5 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

5 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

6 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

7 uur geleden