Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers naar finale EK na zege via shoot-outs op België

Hockeyers naar finale EK na zege via shoot-outs op België

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich geplaatst voor de finale van het EK in eigen land. De ploeg van Max Caldas won in Amstelveen via shoot-outs van regerend kampioen België. Na de reguliere speeltijd was de stand 2-2.

Oranje won de beslissende shoot-out-serie met 3-1. Jorrit Croon benutte de beslissende shoot-out. Ook Jeroen Hertzberger en Thijs van Dam waren succesvol met een shoot-out.

In de shoot-out-serie werd er veelvuldig een beroep gedaan op de videoscheidsrechter. Een treffer van de Belgen werd afgekeurd omdat de bal niet binnen acht seconden de doellijn had gepasseerd. Vlak voor de winnende shoot-out van Croon mocht Arthur Van Doren zijn shoot-out opnieuw nemen, omdat de Nederlandse keeper Pirmin Blaak te vroeg van de doellijn was gekomen. In de herkansing pareerde Blaak de inzet van Van Doren opnieuw, maar via de videoscheids probeerde België opnieuw gelijk te krijgen. Ze beweerden dat Blaak een overtreding had gemaakt. Ditmaal stelde de videoscheids de Belgen in het ongelijk, waarna Croon hard raak pushte en werd bedolven onder zijn ploeggenoten.

Opstootje

België had twee keer de leiding in het Wagener Stadion, waar deze week publiek welkom is. De Belgen kwamen in het derde kwart op voorsprong via Nicolas de Kerpel, die profiteerde van een foute pass van Glenn Schuurman. In het laatste kwart maakte Seve van Ass gelijk, maar niet veel later bezorgde Alexander Hendrickx de Belgen via een strafcorner opnieuw een voorsprong. In de laatste minuten kwam Oranje opnieuw op gelijke hoogte, omdat ook Jip Janssen een strafcorner benutte.

In de laatste minuten van de reguliere speeltijd was de sfeer grimmig. Zo kregen Sander de Wijn (Nederland) en Victor Wegnez (België) een groene kaart. De Wijn wegens een harde overtreding, Wegnez omdat hij De Wijn vervolgens hard duwde. Er ontstond een opstootje met meerdere spelers.

Finale tegen Duitsland

Oranje neemt het zaterdag in de finale op tegen Duitsland, dat eerder op de dag met 3-2 te sterk was voor Engeland. In de groepsfase speelde Nederland met 2-2 gelijk tegen de Duitsers. Nederland gaf toen een 2-0-voorsprong uit handen.

De Belgen zijn ook regerend wereldkampioen. Vrijdag nemen ook de hockeysters het bij de laatste vier op tegen België.

Meer uit Sport

Zelensky: toelaten Russische vlag Paralympics smerig en onjuist

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.

23 minuten geleden
Nederlandse cricketers kunnen niet stunten tegen India op WK

AHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.

47 minuten geleden
Nederland zakt in medailleklassement terug naar zesde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.

50 minuten geleden
Nuis tegen Ning op 1500 meter, Wennemars tegen Di Stefano

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.

1 uur geleden
Schaatser Snel kan eindelijk aftellen naar zijn olympisch debuut

MILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.

1 uur geleden
Verstappen houdt vast aan kritiek op nieuwe regels Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.

3 uur geleden
Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

4 uur geleden