Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers na ruime zege op Wales naar halve finales EK

Hockeyers na ruime zege op Wales naar halve finales EK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich op het EK in Amstelveen met een overtuigende zege verzekerd van een plek in de halve finales. In de laatste groepswedstrijd werd Wales met 6-0 verslagen.

Door de ruime zege is Oranje groepswinnaar geworden. Daardoor neemt de ploeg van Max Caldas het donderdag bij de laatste vier op tegen titelhouder en regerend wereldkampioen België, dat tweede is geworden in de andere poule. De andere halve eindstrijd gaat tussen Engeland en Duitsland.

Als Oranje 'slechts' met 5-0 had gewonnen, dan was België ontlopen en Engeland de tegenstander in de halve finale geweest. De Engelsen wonnen eerder in het toernooi verrassend met 2-1 van de Belgen.

Veel kansen

Al na 10 minuten leidde het sterk startende Nederland met 3-0 na doelpunten van Mirco Pruijser, Jeroen Hertzberger en Thijs van Dam. In het restant van de eerste helft kwam Oranje door bij vlagen wat slordig spel niet tot scoren. Kort na rust maakte Pruijser met een backhand zijn tweede van de avond. Robbert Kemperman tekende met een rebound voor de 5-0, waarna Billy Bakker pas 8 seconden voor tijd de eindstand bepaalde. Tussen de 5-0 en 6-0 zat een kwartier en daarin liet Oranje diverse goede mogelijkheden onbenut. De zesde treffer leek er niet meer van te komen, maar bij de laatste mogelijkheid tikte Bakker van dichtbij raak.

Het zwakke Wales, voor het eerst in 26 jaar de tegenstander van de Nederlandse hockeyers, kwam amper in het spel voor en de defensie van Oranje had nauwelijks wat te doen. De bezoekers speelden al snel een verloren wedstrijd en probeerden de schade in de slotfase beperkt te houden. Wales had eerder in het toernooi al met 8-1 verloren van Duitsland.

Meer uit Sport

Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

3 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

15 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

20 uur geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

21 uur geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

22 uur geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

1 dag geleden