Hockeyers na ruime zege op Wales naar halve finales EK
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich op het EK in Amstelveen met een overtuigende zege verzekerd van een plek in de halve finales. In de laatste groepswedstrijd werd Wales met 6-0 verslagen.
Door de ruime zege is Oranje groepswinnaar geworden. Daardoor neemt de ploeg van Max Caldas het donderdag bij de laatste vier op tegen titelhouder en regerend wereldkampioen België, dat tweede is geworden in de andere poule. De andere halve eindstrijd gaat tussen Engeland en Duitsland.
Als Oranje 'slechts' met 5-0 had gewonnen, dan was België ontlopen en Engeland de tegenstander in de halve finale geweest. De Engelsen wonnen eerder in het toernooi verrassend met 2-1 van de Belgen.
Veel kansen
Al na 10 minuten leidde het sterk startende Nederland met 3-0 na doelpunten van Mirco Pruijser, Jeroen Hertzberger en Thijs van Dam. In het restant van de eerste helft kwam Oranje door bij vlagen wat slordig spel niet tot scoren. Kort na rust maakte Pruijser met een backhand zijn tweede van de avond. Robbert Kemperman tekende met een rebound voor de 5-0, waarna Billy Bakker pas 8 seconden voor tijd de eindstand bepaalde. Tussen de 5-0 en 6-0 zat een kwartier en daarin liet Oranje diverse goede mogelijkheden onbenut. De zesde treffer leek er niet meer van te komen, maar bij de laatste mogelijkheid tikte Bakker van dichtbij raak.
Het zwakke Wales, voor het eerst in 26 jaar de tegenstander van de Nederlandse hockeyers, kwam amper in het spel voor en de defensie van Oranje had nauwelijks wat te doen. De bezoekers speelden al snel een verloren wedstrijd en probeerden de schade in de slotfase beperkt te houden. Wales had eerder in het toernooi al met 8-1 verloren van Duitsland.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
17 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
20 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 dag geleden