Hockeyers na ruime zege op Wales naar halve finales EK
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich op het EK in Amstelveen met een overtuigende zege verzekerd van een plek in de halve finales. In de laatste groepswedstrijd werd Wales met 6-0 verslagen.
Door de ruime zege is Oranje groepswinnaar geworden. Daardoor neemt de ploeg van Max Caldas het donderdag bij de laatste vier op tegen titelhouder en regerend wereldkampioen België, dat tweede is geworden in de andere poule. De andere halve eindstrijd gaat tussen Engeland en Duitsland.
Als Oranje 'slechts' met 5-0 had gewonnen, dan was België ontlopen en Engeland de tegenstander in de halve finale geweest. De Engelsen wonnen eerder in het toernooi verrassend met 2-1 van de Belgen.
Veel kansen
Al na 10 minuten leidde het sterk startende Nederland met 3-0 na doelpunten van Mirco Pruijser, Jeroen Hertzberger en Thijs van Dam. In het restant van de eerste helft kwam Oranje door bij vlagen wat slordig spel niet tot scoren. Kort na rust maakte Pruijser met een backhand zijn tweede van de avond. Robbert Kemperman tekende met een rebound voor de 5-0, waarna Billy Bakker pas 8 seconden voor tijd de eindstand bepaalde. Tussen de 5-0 en 6-0 zat een kwartier en daarin liet Oranje diverse goede mogelijkheden onbenut. De zesde treffer leek er niet meer van te komen, maar bij de laatste mogelijkheid tikte Bakker van dichtbij raak.
Het zwakke Wales, voor het eerst in 26 jaar de tegenstander van de Nederlandse hockeyers, kwam amper in het spel voor en de defensie van Oranje had nauwelijks wat te doen. De bezoekers speelden al snel een verloren wedstrijd en probeerden de schade in de slotfase beperkt te houden. Wales had eerder in het toernooi al met 8-1 verloren van Duitsland.
Meer uit Sport
PORTIMÃO (ANP) - Collin Veijer heeft in de Grote Prijs van Portugal net naast zijn eerste zege in de Moto2 gegrepen. De als derde gestarte Nederlander reed lang aan kop, maar werd drie ronden voor het einde ingehaald door kampioenschapsleider Diogo Moreira. Zijn tweede plaats betekende wel zijn eerste podiumplek in de raceklasse.
1 uur geledenSAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
17 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
18 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
18 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
23 uur geleden