Hockeyers met heel veel moeite wel langs Zuid-Afrika
TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben met heel veel moeite hun eerste zege geboekt op de Olympische Spelen van Tokio. Tegen het veel lager ingeschatte Zuid-Afrika won de formatie van bondscoach Max Caldas met 5-3. In het openingsduel had Oranje verloren van België.
Sensationeel was de openingsfase, waarin de vooraf kansloos geachte Afrikanen een voorsprong van 0-3 namen. Pas in het laatste kwart kwam Nederland voor het eerst op voorsprong, dankzij een benutte strafbal van Mink van der Weerden. Eerder had Jeroen Hertzberger vanaf 'de stip' gemist. Door Mirco Pruyser werd het nog 5-3.
Mustaphaa Cassiem, Andud Cassiem en Tevin Kok zorgden voor de voorsprong van Zuid-Afrika, niet in het minst door soms zwak verdedigen van Nederland. Nog voor rust echter kwam Oranje dichterbij. Eerst scoorde Pruyser met een fraaie backhand, vervolgens was Thijs van Dam succesvol na een scrimmage voor het Afrikaanse doel.
Frustratie
Daarna miste Hertzberger een grote kans op de gelijkmaker, door een strafbal nogal onbesuisd naast te slaan. Het was bijna typerend voor de frustratie en moedeloosheid die bij Oranje de overhand leek te krijgen. Niet veel later maakte echter Thierry Brinkman er alsnog 3-3 van. Door Van der Weerden en opnieuw Pruyser werd de zege zeker gesteld, al kreeg Zuid-Afrika tussen de bedrijven door zowaar ook nog de nodige mogelijkheden, onder meer bij een schot tegen de paal.
Oranje werd in 2000 voor de laatste keer olympisch kampioen. Wel werd Nederland onlangs in Amstelveen Europees kampioen.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
7 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
10 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
11 uur geleden