Hockeyers met heel veel moeite wel langs Zuid-Afrika
TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben met heel veel moeite hun eerste zege geboekt op de Olympische Spelen van Tokio. Tegen het veel lager ingeschatte Zuid-Afrika won de formatie van bondscoach Max Caldas met 5-3. In het openingsduel had Oranje verloren van België.
Sensationeel was de openingsfase, waarin de vooraf kansloos geachte Afrikanen een voorsprong van 0-3 namen. Pas in het laatste kwart kwam Nederland voor het eerst op voorsprong, dankzij een benutte strafbal van Mink van der Weerden. Eerder had Jeroen Hertzberger vanaf 'de stip' gemist. Door Mirco Pruyser werd het nog 5-3.
Mustaphaa Cassiem, Andud Cassiem en Tevin Kok zorgden voor de voorsprong van Zuid-Afrika, niet in het minst door soms zwak verdedigen van Nederland. Nog voor rust echter kwam Oranje dichterbij. Eerst scoorde Pruyser met een fraaie backhand, vervolgens was Thijs van Dam succesvol na een scrimmage voor het Afrikaanse doel.
Frustratie
Daarna miste Hertzberger een grote kans op de gelijkmaker, door een strafbal nogal onbesuisd naast te slaan. Het was bijna typerend voor de frustratie en moedeloosheid die bij Oranje de overhand leek te krijgen. Niet veel later maakte echter Thierry Brinkman er alsnog 3-3 van. Door Van der Weerden en opnieuw Pruyser werd de zege zeker gesteld, al kreeg Zuid-Afrika tussen de bedrijven door zowaar ook nog de nodige mogelijkheden, onder meer bij een schot tegen de paal.
Oranje werd in 2000 voor de laatste keer olympisch kampioen. Wel werd Nederland onlangs in Amstelveen Europees kampioen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
20 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
21 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden