Hockeyers Kampong kloppen Amsterdam in eerste duel om titel
UTRECHT (ANP) - Titelverdediger Kampong heeft het eerste duel uit de play-offs om de landstitel gewonnen. De Utrechtse hockeyers versloegen Amsterdam met 4-3. Donderdag volgt de return.
21-voudig kampioen Amsterdam kwam al in de eerste minuut op voorsprong uit een strafcorner. Boris Burkhardt schoot in en zag de bal via de stick van de uitgelopen Lars Balk in het doel verdwijnen. Maar binnen enkele minuten stond het alweer gelijk. Mats Marree kreeg het doelpunt op zijn naam, al ging de bal via een Amsterdamse stick en doelman Joren Romijn in het doel.
Ook in het derde kwart moest Kampong een achterstand wegwerken. Floris Middendorp had de Amsterdammers weer op voorsprong gezet, maar Jip Janssen trok de stand gelijk uit een strafbal waarna Mats Gruter voor de 3-2 zorgde.
Een kleine vier minuten voor tijd leek Duco Telgenkamp Kampong een mooi uitgangspositie voor de return te hebben bezorgd (4-2), maar uit een strafbal bracht Burkhardt de marge terug tot één.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
22 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
1 dag geleden