Hockeyers in doelpuntrijk duel opnieuw langs Engeland
LONDEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League ook de tweede wedstrijd tegen Engeland gewonnen. Na de 3-0 van zaterdag eindigde het duel in de Britse hoofdstad Londen in 6-3 voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee. Daarmee nam Oranje de leiding in de stand van de Pro League over van India.
Nederland kwam in het eerste kwart op voorsprong door twee treffers van Derck de Vilder. Tjep Hoedemakers maakte er 0-3 van. Vlak voor de rust deed Nicholas Bandurak wat terug voor de Engelsen.
De thuisploeg was sterker in het derde kwart en kwam via een treffer van Stuart Rushmere dichterbij. Hoedemakers vergrootte de marge echter weer en Floris Wortelboer bracht die zelfs opnieuw op drie. Rushmere maakte nog zijn tweede van de dag. De Engelsen haalden in de slotfase doelman Oliver Payne naar de kant en daarna bepaalde Dennis Warmerdam op aangeven van Terrance Pieters uit een counter de eindstand op 3-6, door de bal in het lege doel te slaan.
De ploeg van Delmee staat na tien wedstrijden op 28 punten. Dat is er één meer dan India dat al twaalf duels heeft gespeeld. Oranje speelt nog tegen Duitsland, India en Spanje. De Spanjaarden worden geleid door voormalig bondscoach Max Caldas.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
3 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
16 uur geleden