Hockeyers in doelpuntrijk duel opnieuw langs Engeland
LONDEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League ook de tweede wedstrijd tegen Engeland gewonnen. Na de 3-0 van zaterdag eindigde het duel in de Britse hoofdstad Londen in 6-3 voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee. Daarmee nam Oranje de leiding in de stand van de Pro League over van India.
Nederland kwam in het eerste kwart op voorsprong door twee treffers van Derck de Vilder. Tjep Hoedemakers maakte er 0-3 van. Vlak voor de rust deed Nicholas Bandurak wat terug voor de Engelsen.
De thuisploeg was sterker in het derde kwart en kwam via een treffer van Stuart Rushmere dichterbij. Hoedemakers vergrootte de marge echter weer en Floris Wortelboer bracht die zelfs opnieuw op drie. Rushmere maakte nog zijn tweede van de dag. De Engelsen haalden in de slotfase doelman Oliver Payne naar de kant en daarna bepaalde Dennis Warmerdam op aangeven van Terrance Pieters uit een counter de eindstand op 3-6, door de bal in het lege doel te slaan.
De ploeg van Delmee staat na tien wedstrijden op 28 punten. Dat is er één meer dan India dat al twaalf duels heeft gespeeld. Oranje speelt nog tegen Duitsland, India en Spanje. De Spanjaarden worden geleid door voormalig bondscoach Max Caldas.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geleden