Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers draaien achterstand om en verslaan Spanje in Parijs

Hockeyers draaien achterstand om en verslaan Spanje in Parijs

PARIJS (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben hun laatste groepswedstrijd op de Spelen gewonnen van Spanje, de ploeg van oud-bondscoach van Oranje Max Caldas. In Parijs werd het in een vermakelijk duel 5-3, waardoor Nederland goede zaken deed voor de eindstand in de poule.

Nederland begon matig. Al na een paar minuten spelen kwam Spanje op voorsprong. Door een fout achterin van Justen Blok kon José Basterra binnenslaan. Vlak voor het eindsignaal van het eerste kwart knalde Marc Reyné de 2-0 in het doel.

In het tweede kwart kwam Oranje terug via een strafbal die werd gemaakt door Jip Janssen. Nederland kreeg daarna meer grip op de wedstrijd en maakte gelijk: 2-2. Tjep Hoedemakers schoot raak met de forehand. De Spaanse defensie had het daarna zwaar en incasseerde ook nog de 3-2, die werd binnengetikt door Floris Wortelboer. Daarna tekende Hoedemakers nog voor zijn tweede treffer: 4-2. Nadat Spanje nog de 4-3 maakte via een strafbal, zette Janssen met zijn tweede treffer de eindstand op het bord: 5-3.

Nederland was net als Spanje al door naar de kwartfinale, maar het is nog niet bekend wie daarin de tegenstander is. Die opponent komt uit de andere poule. Nederland staat in ieder geval voor even bovenaan in groep A, maar concurrenten Duitsland en Groot-Brittannië komen later vrijdag nog in actie.

Meer uit Sport

Skiester Shiffrin zet zegereeks in wereldbeker weer in gang

LEVI (ANP/DPA) - Skivedette Mikaela Shiffrin heeft de eerste wereldbekerslalom van het seizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Amerikaanse boekte in het Finse Levi haar 102e zege in een wereldbekerwedstrijd, de eerste van dit seizoen. Shiffrin was vorig seizoen langdurig geblesseerd en miste toen de eindzege op de slalom, een onderdeel dat ze al meer dan een decennium beheerst.

1 uur geleden
Topbokser Parker onthutst na positieve dopingtest

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.

4 uur geleden
Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

5 uur geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

11 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

11 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

12 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

14 uur geleden