Hockeyers Bloemendaal naar finale Euro Hockey League
AMSTERDAM (ANP) - Het is de hockeyers van Bloemendaal gelukt de finale van de Euro Hockey League te bereiken. De enige Nederlandse deelnemer aan het Final Four-toernooi was in Amsterdam via shoot-outs te sterk voor het Belgische Royal Leopold Club: 5-4. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
De Belgische ploeg kwam in de tweede helft op voorsprong door Gaspard Baumgarten. Tom Degroote profiteerde na ruim een half uur van een fout van Wouter Jolie, onderschepte de bal en gaf gaf voor op Baumgarten. Jolie maakte in het vierde kwart gelijk; de strafcorner van Tim Swaen werd nog gekeerd, maar in de rebound was Jolie wel trefzeker.
Royal Leopold Club treft maandag in de eindstrijd de winnaar van het duel tussen Uhlenhorst Mülheim uit Duitsland en het Spaanse Atlètic Terrassa.
De laatste editie van de Euro Hockey League werd in 2019 gewonnen door het Belgische Waterloo Ducks. Bloemendaal won het internationale clubtoernooi in 2018.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
10 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
12 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
17 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden