Hockeyers België opnieuw naar finale op Spelen
TOKIO (ANP) - De Belgische hockeyers krijgen opnieuw de kans om goud te winnen bij de Olympische Spelen. De wereldkampioen plaatste zich voor de finale door India met 5-2 te verslaan.
Loïck Luypaert bracht België al na 2 minuten op voorsprong. India nam daarna het initiatief over en kwam via Harmanpreet Singh langszij en via Mandeep Singh aan de leiding.
Alexander Hendrickx, tot dusverre topscorer op de Spelen in Tokio, zorgde nog voor rust voor de gelijkmaker. Hij nam 11 minuten voor tijd ook de 3-2 voor zijn rekening en de 4-2 werd eveneens door Hendrickx gemaakt. John-John Dohmen bepaalde de eindstand.
België neemt het in de eindstrijd op tegen Duitsland of Australië, dat in de kwartfinales verantwoordelijk was voor de uitschakeling van Oranje. België verloor bij de vorige Olympische Spelen, vijf jaar geleden in Rio, in de finale van Argentinië.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
3 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden