Hockeyers beginnen EK met degelijke zege op Frankrijk
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn de Europese kampioenschappen begonnen met een degelijke zege op Frankrijk. In het Wagener Stadion in Amstelveen won Oranje voor ongeveer 3500 toeschouwers met 3-0.
De treffers van Oranje kwamen op naam van Jip Janssen, Thierry Brinkman en Jeroen Hertzberger.
Eerder op de dag openden de Duitse hockeyers het toernooi met een 8-1-zege op Wales. Nederland en Duitsland treffen elkaar zondag.
Jeroen Delmee
Het duurde tot in het tweede kwart voordat de hockeyers van bondscoach Max Caldas de score openden tegen de Fransen van coach Jeroen Delmee, die na de Spelen van Tokio als bondscoach de leiding krijgt over Oranje. Nadat Frankrijk, dat zich voor het eerst sinds 2015 weer had weten te plaatsen voor het EK, twee strafcorners had gekregen, kreeg Nederland de eerste. Daarop volgden er meteen nog vier en bij de laatste was het raak dankzij Jip Janssen.
Nog voor de rust kwam Oranje op 2-0 door Thierry Brinkman. Die rondde een snelle aanval goed af. Vlak daarvoor bracht doelman Pirmin Blaak redding na een schot van Antonin Igau.
Strafcorners
Nederland liep in het derde kwart uit naar 3-0. Jeroen Hertzberger benutte de rebound nadat de Franse doelman Arthur Thieffry eerst de poging van Mirco Pruyser had gestopt.
De Franse hockeyers kregen in het vierde kwart nog een strafcorner, maar Blaak voorkwam een treffer bij de inzet van Victor Charlet. Ook Mink van der Weerden en Janssen konden aan Nederlandse kant hun strafcorners niet meer verzilveren.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
3 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden