Hockeyers beginnen EK met degelijke zege op Frankrijk
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn de Europese kampioenschappen begonnen met een degelijke zege op Frankrijk. In het Wagener Stadion in Amstelveen won Oranje voor ongeveer 3500 toeschouwers met 3-0.
De treffers van Oranje kwamen op naam van Jip Janssen, Thierry Brinkman en Jeroen Hertzberger.
Eerder op de dag openden de Duitse hockeyers het toernooi met een 8-1-zege op Wales. Nederland en Duitsland treffen elkaar zondag.
Jeroen Delmee
Het duurde tot in het tweede kwart voordat de hockeyers van bondscoach Max Caldas de score openden tegen de Fransen van coach Jeroen Delmee, die na de Spelen van Tokio als bondscoach de leiding krijgt over Oranje. Nadat Frankrijk, dat zich voor het eerst sinds 2015 weer had weten te plaatsen voor het EK, twee strafcorners had gekregen, kreeg Nederland de eerste. Daarop volgden er meteen nog vier en bij de laatste was het raak dankzij Jip Janssen.
Nog voor de rust kwam Oranje op 2-0 door Thierry Brinkman. Die rondde een snelle aanval goed af. Vlak daarvoor bracht doelman Pirmin Blaak redding na een schot van Antonin Igau.
Strafcorners
Nederland liep in het derde kwart uit naar 3-0. Jeroen Hertzberger benutte de rebound nadat de Franse doelman Arthur Thieffry eerst de poging van Mirco Pruyser had gestopt.
De Franse hockeyers kregen in het vierde kwart nog een strafcorner, maar Blaak voorkwam een treffer bij de inzet van Victor Charlet. Ook Mink van der Weerden en Janssen konden aan Nederlandse kant hun strafcorners niet meer verzilveren.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
15 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
18 uur geleden