Hockeyers beginnen EK met degelijke zege op Frankrijk
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn de Europese kampioenschappen begonnen met een degelijke zege op Frankrijk. In het Wagener Stadion in Amstelveen won Oranje voor ongeveer 3500 toeschouwers met 3-0.
De treffers van Oranje kwamen op naam van Jip Janssen, Thierry Brinkman en Jeroen Hertzberger.
Eerder op de dag openden de Duitse hockeyers het toernooi met een 8-1-zege op Wales. Nederland en Duitsland treffen elkaar zondag.
Jeroen Delmee
Het duurde tot in het tweede kwart voordat de hockeyers van bondscoach Max Caldas de score openden tegen de Fransen van coach Jeroen Delmee, die na de Spelen van Tokio als bondscoach de leiding krijgt over Oranje. Nadat Frankrijk, dat zich voor het eerst sinds 2015 weer had weten te plaatsen voor het EK, twee strafcorners had gekregen, kreeg Nederland de eerste. Daarop volgden er meteen nog vier en bij de laatste was het raak dankzij Jip Janssen.
Nog voor de rust kwam Oranje op 2-0 door Thierry Brinkman. Die rondde een snelle aanval goed af. Vlak daarvoor bracht doelman Pirmin Blaak redding na een schot van Antonin Igau.
Strafcorners
Nederland liep in het derde kwart uit naar 3-0. Jeroen Hertzberger benutte de rebound nadat de Franse doelman Arthur Thieffry eerst de poging van Mirco Pruyser had gestopt.
De Franse hockeyers kregen in het vierde kwart nog een strafcorner, maar Blaak voorkwam een treffer bij de inzet van Victor Charlet. Ook Mink van der Weerden en Janssen konden aan Nederlandse kant hun strafcorners niet meer verzilveren.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
14 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden