Hockeyer Van Ass beëindigt loopbaan na gouden plak
COLUMBES (ANP) - Hockeyer Seve van Ass beëindigt zijn loopbaan na het veroveren van een gouden plak op de Olympische Spelen. De 32-jarige middenvelder heeft 236 interlands gespeeld. Daarin kwam hij tot 29 doelpunten.
Van Ass veroverde donderdagavond zijn eerste olympische medaille. Oranje pakte goud door op de Spelen van Parijs Duitsland in de shoot-outs met 3-1 te verslaan. Na de reguliere speeltijd was de stand 1-1.
"Als er een wilg ergens is, dan hang ik mijn stick daaraan. Ik wist het al een tijdje, maar ik wilde alle focus op deze wedstrijd. Het is hartstikke mooi om het met zo'n hoogtepunt te kunnen afsluiten", zei Van Ass na de finale. "Dit is mijn droom. Het is de mooiste avond van mijn loopbaan, omdat alles op zijn plek valt. Door de aanloop, waarin ik zo hard heb gewerkt om er weer bij te komen, is dit heel bijzonder. Mijn afscheid is heel spannend, want ik ben niet anders gewend dan dat ik op het hockeyveld sta. Ik ga fit mijn graf in, mijn hockeygraf."
Van Ass degradeerde afgelopen seizoen met HGC uit de hoofdklasse.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
1 dag geleden