Hockeyer Van Ass beëindigt loopbaan na gouden plak
COLUMBES (ANP) - Hockeyer Seve van Ass beëindigt zijn loopbaan na het veroveren van een gouden plak op de Olympische Spelen. De 32-jarige middenvelder heeft 236 interlands gespeeld. Daarin kwam hij tot 29 doelpunten.
Van Ass veroverde donderdagavond zijn eerste olympische medaille. Oranje pakte goud door op de Spelen van Parijs Duitsland in de shoot-outs met 3-1 te verslaan. Na de reguliere speeltijd was de stand 1-1.
"Als er een wilg ergens is, dan hang ik mijn stick daaraan. Ik wist het al een tijdje, maar ik wilde alle focus op deze wedstrijd. Het is hartstikke mooi om het met zo'n hoogtepunt te kunnen afsluiten", zei Van Ass na de finale. "Dit is mijn droom. Het is de mooiste avond van mijn loopbaan, omdat alles op zijn plek valt. Door de aanloop, waarin ik zo hard heb gewerkt om er weer bij te komen, is dit heel bijzonder. Mijn afscheid is heel spannend, want ik ben niet anders gewend dan dat ik op het hockeyveld sta. Ik ga fit mijn graf in, mijn hockeygraf."
Van Ass degradeerde afgelopen seizoen met HGC uit de hoofdklasse.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd om de vierde wereldtitel op rij te veroveren. In de WK-finale in het Wagener Stadion verloor de ploeg van bondscoach Raoul Ehren na shoot-outs van Argentinië. Na de reguliere speeltijd stond het nog 1-1.
6 minuten geledenXERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar is in de Vuelta hard ten val gekomen en heeft de koers verlaten. De Sloveense wereldkampioen droeg de rode trui als klassementsleider in de Ronde van Spanje.
48 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Op de WK roeien in eigen land zijn de Nederlandse achten zaterdag probleemloos door de series gekomen. De vrouwen plaatsten zich met de derde tijd van het veld voor de finale van zondag. De mannen voeren de vierde tijd, en mogen zich zondagochtend melden voor de halve finale. Beide Nederlandse boten zijn regerend wereldkampioen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn heeft zaterdag op de WK roeien de finale bereikt. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos werd de Nederlandse tweede in haar halve finale achter de Britse Lauren Henry. De finale staat zondag om 13.52 uur op het programma. Viktorija Senkute uit Litouwen werd derde.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters in de dubbelvier hebben overtuigend goud gewonnen op de WK in eigen land. Tessa Dullemans, Lisa Bruijnincx, Margot Leeuwenburgh en Marieke Keijser kwamen onder luid gejuich van een enthousiast publiek als eerste over de finish op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters van de vierzonder hebben een bronzen medaille behaald op het WK in eigen land. Tinka Offereins, Linn van Aanholt, Ymkje Clevering en Nika Vos gingen snel van start, maar hadden vervolgens geen antwoord op een versnelling van de Amerikaanse en Australische ploeg.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers van de vierzonder hebben een zilveren medaille gepakt op de WK in eigen land. Lennart van Lierop, Eli Brouwer, Gert-Jan van Doorn en Rik Rienks moesten alleen de Amerikaanse ploeg voor laten gaan in een spannende race op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
5 uur geleden