Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyer Van Ass beëindigt loopbaan na gouden plak

Hockeyer Van Ass beëindigt loopbaan na gouden plak

COLUMBES (ANP) - Hockeyer Seve van Ass beëindigt zijn loopbaan na het veroveren van een gouden plak op de Olympische Spelen. De 32-jarige middenvelder heeft 236 interlands gespeeld. Daarin kwam hij tot 29 doelpunten.

Van Ass veroverde donderdagavond zijn eerste olympische medaille. Oranje pakte goud door op de Spelen van Parijs Duitsland in de shoot-outs met 3-1 te verslaan. Na de reguliere speeltijd was de stand 1-1.

"Als er een wilg ergens is, dan hang ik mijn stick daaraan. Ik wist het al een tijdje, maar ik wilde alle focus op deze wedstrijd. Het is hartstikke mooi om het met zo'n hoogtepunt te kunnen afsluiten", zei Van Ass na de finale. "Dit is mijn droom. Het is de mooiste avond van mijn loopbaan, omdat alles op zijn plek valt. Door de aanloop, waarin ik zo hard heb gewerkt om er weer bij te komen, is dit heel bijzonder. Mijn afscheid is heel spannend, want ik ben niet anders gewend dan dat ik op het hockeyveld sta. Ik ga fit mijn graf in, mijn hockeygraf."

Van Ass degradeerde afgelopen seizoen met HGC uit de hoofdklasse.

Meer uit Sport

Griekspoor is Van de Zandschulp op tennisranglijst weer voorbij

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.

1 uur geleden
Evenepoel trots op tweede plek Tour achter recordhouder Pogačar

PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.

12 uur geleden
Pogačar wil zich niet de druk van geschiedenis schrijven opleggen

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.

12 uur geleden
Franse tennisser Van Assche klopt Blockx in finale in Estoril

ESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.

12 uur geleden
Van der Poel dacht al een jaar aan winnen op Champs-Élysées

PARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.

13 uur geleden
Mexicaan Del Toro wint jongerenklassement Tour de France

PARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.

13 uur geleden
Pogačar, Evenepoel en Del Toro op eindpodium Tour de France

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.

13 uur geleden