Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyer Van Ass (32) geselecteerd voor derde Spelen

Hockeyer Van Ass (32) geselecteerd voor derde Spelen

UTRECHT (ANP) - Hockeyer Seve van Ass zit in de selectie van Oranje voor zijn derde Olympische Spelen. Voor het gewonnen EK van vorig jaar passeerde bondscoach Jeroen Delmée de 225-voudig international nog. Teleurstellende boodschappen waren er nu voor spits Terrance Pieters en doelman Maurits Visser, die niet in de zestienkoppige selectie zitten.

Delmée deed in zijn drie jaar als bondscoach het vaakst een beroep op Kampong-speler Pieters (56 keer). De 27-jarige spits liep in maart een ingescheurde binnenband van een knie op, maar trainde inmiddels wel weer volledig mee met Oranje.

Andere relatief ervaren internationals die niet zijn opgeroepen zijn Teun Beins (Bloemendaal), Jasper Brinkman (Bloemendaal), Max de Bie (Oranje-Rood) en Guus Jansen (Rotterdam).

Reservelijst

Visser was steevast tweede doelman achter Pirmin Blaak en keepte door diens afwezigheid zelfs op het afgelopen EK. Nu krijgt Rotterdam-keeper Derk Meijer de voorkeur voor een plek op de reservelijst.

In de vaste olympische selectie van Delmée zitten naast Blaak vijftien veldspelers. Als een van hen geblesseerd raakt, mag een reservespeler hem vervangen. Tijmen Reyenga en Steijn van Heijningen zijn de andere twee namen op de lijst met reserves.

Lastige beslissingen

"Het was voor mij een week waarin ik de lastigste beslissingen van de afgelopen drie jaar moest nemen", licht Delmée toe op de site van de hockeybond. "Het is tot nu toe een mooi traject geweest, met als voorlopig hoogtepunt het winnen van de Europese titel in 2023. Jongens waar ik in de afgelopen tijd intensief mee heb samengewerkt, vallen nu helaas buiten de boot. Dat hoort bij topsport en bij mijn baan als bondscoach."

De Spelen in Parijs beginnen op 26 juli. Een dag later nemen de Oranjemannen het op tegen Zuid-Afrika. In de poulefase zijn verder gastland Frankrijk, Groot-Brittannië, Duitsland en Spanje de tegenstanders.

Meer uit Sport

Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

1 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

2 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

4 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

12 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

22 uur geleden
Tennisser Zverev begint ATP Finals met zege op Shelton

TURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).

23 uur geleden