Hockeyer Hertzberger blij met publiek op tribunes bij EK
AMSTELVEEN (ANP) - Hockeyer Jeroen Hertzberger was heel tevreden na de 3-0-zege waarmee Oranje startte aan het EK in eigen land, maar vooral ook vanwege de terugkeer van publiek op de tribunes. "Het feit dat ik je bijna niet kan verstaan, vind ik heel leuk", zei hij bij de NOS. "Kijk om je heen, dit is waar we het voor doen", wees hij op de 3500 toeschouwers in het Wagener Stadion.
Hertzberger sprak van een goede overwinning op Frankrijk, geleid door bondscoach Jeroen Delmee, waarbij hij zelf de derde treffer voor zijn rekening nam. "Elke spits zal zeggen dat het niet uitmaakt hoe je scoort. Ik ben er blij mee", zei hij daarover.
"We waren vandaag wel iets te slordig in balbezit", vond de 35-jarige routinier. "Het ritme in de ploeg moet beter en we leden te veel balverlies. Als dat beter was, hadden we er vijf of zes gemaakt. Dat zal tegen Duitsland echt moeten, anders ga je eraan."
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
3 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
7 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
8 uur geleden