Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyer Brinkman na 'steady poulefase' op EK 'in startblokken'

Hockeyer Brinkman na 'steady poulefase' op EK 'in startblokken'

AMSTELVEEN (ANP) - Thierry Brinkman ziet het duel met België in de halve finales van het EK hockey met vertrouwen tegemoet. Oranje werkte woensdagavond tegen Wales aan het zelfvertrouwen en scorend vermogen en werd na de 6-0-zege groepswinnaar.

Het duel met het zwakke Wales leek uit te draaien op een 5-0-overwinning, waardoor Oranje het in de halve finales zou moeten opnemen tegen Engeland. Omdat Billy Bakker in de slotseconden toch nog voor de 6-0 tekende, passeerde Nederland op de valreep Duitsland, waardoor toch regerend Europees kampioen België donderdag de tegenstander is.

"Ik geloof niet zo in dingen ontlopen, want op dit niveau wordt dat altijd afgestraft. Volgens mij werkt het niet zo", zei Brinkman na een potje zomeravondhockey in het Wagener Stadion. Oranje leidde tegen Wales na 10 minuten al met 3-0 en kon rouleren en wat experimenteren.

Allersterkste tegenstander

"Het was een redelijke wedstrijd, maar we wisten van tevoren al dat Wales niet de allersterkste tegenstander was. Of het toernooi nu pas echt begint? Dat denk ik niet. In een toernooi met maar drie groepsduels moet je alle momenten die je hebt aangrijpen om in het toernooi te groeien", aldus de 26-jarige speler van Bloemendaal.

"Je moet het toernooi vanaf minuut één aanvliegen en ik denk dat we een steady poulefase hebben gedraaid en goed bezig zijn. Persoonlijk zit ik ook lekker in het toernooi en ik zit in de startblokken voor de halve finales."

Derde Europese titel

Brinkman kan met Oranje zijn derde Europese titel veroveren. Twee jaar geleden ging de titel naar België, dat ook regerend wereldkampioen is. "Ze hebben veel individuele kwaliteiten en hebben Arthur Van Doren die van achteruit het spel bepaalt. Verder hebben ze veel power, een heel goede strafcorner en een goede keeper. Ze zijn al lang bij elkaar en hebben veel ervaring in de ploeg", aldus Brinkman, die eind mei in de Pro League nog met zijn ploeg met 4-0 te sterk was voor de Belgen.

In dat duel vervulde aanvaller Brinkman samen met Mirco Pruijser een hoofdrol. "Thierry en ik hebben een goede connectie samen en daar zijn we vanaf dag 1 van ieder toernooi naar op zoek", aldus Pruijser, die dinsdag twee keer trefzeker was. "Die connectie zie je dit toernooi ook weer terugkomen."

Bubbel

Woensdag bereidt Oranje, dat in een bubbel verblijft, zich in het Hilton in Amsterdam-Zuid ontspannen voor op het treffen met de zuiderburen. "Dit toernooi doen we niet veel andere dingen dan in het hotel zitten of naar het Wagener om los te lopen of een wedstrijd te spelen", aldus Brinkman. "Gelukkig hebben we bij het hotel een grote binnentuin, waar we lekker in de schaduw kunnen zitten. Verder is het een kwestie van veel spelletjes spelen, want we hebben van de sponsor een hele doos gekregen met bordspelletjes."

Nederland - België is donderdag om 20.00 uur.

Meer uit Sport

Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

45 minuten geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

7 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

19 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

23 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

23 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

1 dag geleden