Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyer Brinkman na 'steady poulefase' op EK 'in startblokken'

Hockeyer Brinkman na 'steady poulefase' op EK 'in startblokken'

AMSTELVEEN (ANP) - Thierry Brinkman ziet het duel met België in de halve finales van het EK hockey met vertrouwen tegemoet. Oranje werkte woensdagavond tegen Wales aan het zelfvertrouwen en scorend vermogen en werd na de 6-0-zege groepswinnaar.

Het duel met het zwakke Wales leek uit te draaien op een 5-0-overwinning, waardoor Oranje het in de halve finales zou moeten opnemen tegen Engeland. Omdat Billy Bakker in de slotseconden toch nog voor de 6-0 tekende, passeerde Nederland op de valreep Duitsland, waardoor toch regerend Europees kampioen België donderdag de tegenstander is.

"Ik geloof niet zo in dingen ontlopen, want op dit niveau wordt dat altijd afgestraft. Volgens mij werkt het niet zo", zei Brinkman na een potje zomeravondhockey in het Wagener Stadion. Oranje leidde tegen Wales na 10 minuten al met 3-0 en kon rouleren en wat experimenteren.

Allersterkste tegenstander

"Het was een redelijke wedstrijd, maar we wisten van tevoren al dat Wales niet de allersterkste tegenstander was. Of het toernooi nu pas echt begint? Dat denk ik niet. In een toernooi met maar drie groepsduels moet je alle momenten die je hebt aangrijpen om in het toernooi te groeien", aldus de 26-jarige speler van Bloemendaal.

"Je moet het toernooi vanaf minuut één aanvliegen en ik denk dat we een steady poulefase hebben gedraaid en goed bezig zijn. Persoonlijk zit ik ook lekker in het toernooi en ik zit in de startblokken voor de halve finales."

Derde Europese titel

Brinkman kan met Oranje zijn derde Europese titel veroveren. Twee jaar geleden ging de titel naar België, dat ook regerend wereldkampioen is. "Ze hebben veel individuele kwaliteiten en hebben Arthur Van Doren die van achteruit het spel bepaalt. Verder hebben ze veel power, een heel goede strafcorner en een goede keeper. Ze zijn al lang bij elkaar en hebben veel ervaring in de ploeg", aldus Brinkman, die eind mei in de Pro League nog met zijn ploeg met 4-0 te sterk was voor de Belgen.

In dat duel vervulde aanvaller Brinkman samen met Mirco Pruijser een hoofdrol. "Thierry en ik hebben een goede connectie samen en daar zijn we vanaf dag 1 van ieder toernooi naar op zoek", aldus Pruijser, die dinsdag twee keer trefzeker was. "Die connectie zie je dit toernooi ook weer terugkomen."

Bubbel

Woensdag bereidt Oranje, dat in een bubbel verblijft, zich in het Hilton in Amsterdam-Zuid ontspannen voor op het treffen met de zuiderburen. "Dit toernooi doen we niet veel andere dingen dan in het hotel zitten of naar het Wagener om los te lopen of een wedstrijd te spelen", aldus Brinkman. "Gelukkig hebben we bij het hotel een grote binnentuin, waar we lekker in de schaduw kunnen zitten. Verder is het een kwestie van veel spelletjes spelen, want we hebben van de sponsor een hele doos gekregen met bordspelletjes."

Nederland - België is donderdag om 20.00 uur.

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

5 uur geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

5 uur geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

8 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

10 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

11 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

11 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

11 uur geleden