Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeycoach Mathijssen volgend jaar naar mannen Amsterdam

Hockeycoach Mathijssen volgend jaar naar mannen Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Hockeycoach Rick Mathijssen van HC Bloemendaal gaat volgend seizoen aan de slag bij de mannen van AH&BC Amsterdam. Na vier jaar Bloemendaal, waar hij al twee landstitels veroverde, verruilt Mathijssen de Noord-Hollandse topclub voor de gevallen grootmacht uit Amsterdam.

De 41-jarige coach tekende dinsdag een contract voor drie seizoenen bij Amsterdam. Mathijssen heeft ambitieuze plannen met de club die de eerste competitiehelft afgelopen weekend afsloot op de voorlaatste plaats. "Het lijkt me een prachtige uitdaging om met Nederlandse talenten aan een kampioensteam te bouwen", vertelde Mathijssen aan het ANP. "Daarnaast willen we werken aan het imago van de club, want dat is de laatste jaren niet altijd positief geweest."

Bij het noodlijdende Amsterdam volgt Mathijssen volgend seizoen Taco van den Honert op. De 21-voudig landskampioen vergaarde dit seizoen slechts 8 punten in twaalf wedstrijden en moet vrezen voor degradatie. Mathijssen zegt hoe dan ook volgend seizoen bij Amsterdam aan de slag te gaan. "Ik zou het slap vinden om te zeggen dat ik in geval van degradatie afzie van een overstap. Degradatie zou het streven om terug te keren aan de top vertragen. Maar goed, ik heb daar geen invloed op. In de tweede seizoenshelft ga ik keihard werken om met Bloemendaal kampioen te worden."

Vrouwencoach

Mathijssen veroverde in 2021 en 2022 de landstitel met Bloemendaal en hij won driemaal op rij de Euro Hockey League, de Champions League van het hockey. De laatste landstitel van de hockeymannen van Amsterdam dateert uit 2012.

Voordat Mathijssen bij Bloemendaal aan de slag ging, was hij succesvol als coach van de vrouwen van Amsterdam.

Meer uit Sport

Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

46 minuten geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

7 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

12 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

12 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden