Hockeycoach Mathijssen volgend jaar naar mannen Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Hockeycoach Rick Mathijssen van HC Bloemendaal gaat volgend seizoen aan de slag bij de mannen van AH&BC Amsterdam. Na vier jaar Bloemendaal, waar hij al twee landstitels veroverde, verruilt Mathijssen de Noord-Hollandse topclub voor de gevallen grootmacht uit Amsterdam.
De 41-jarige coach tekende dinsdag een contract voor drie seizoenen bij Amsterdam. Mathijssen heeft ambitieuze plannen met de club die de eerste competitiehelft afgelopen weekend afsloot op de voorlaatste plaats. "Het lijkt me een prachtige uitdaging om met Nederlandse talenten aan een kampioensteam te bouwen", vertelde Mathijssen aan het ANP. "Daarnaast willen we werken aan het imago van de club, want dat is de laatste jaren niet altijd positief geweest."
Bij het noodlijdende Amsterdam volgt Mathijssen volgend seizoen Taco van den Honert op. De 21-voudig landskampioen vergaarde dit seizoen slechts 8 punten in twaalf wedstrijden en moet vrezen voor degradatie. Mathijssen zegt hoe dan ook volgend seizoen bij Amsterdam aan de slag te gaan. "Ik zou het slap vinden om te zeggen dat ik in geval van degradatie afzie van een overstap. Degradatie zou het streven om terug te keren aan de top vertragen. Maar goed, ik heb daar geen invloed op. In de tweede seizoenshelft ga ik keihard werken om met Bloemendaal kampioen te worden."
Vrouwencoach
Mathijssen veroverde in 2021 en 2022 de landstitel met Bloemendaal en hij won driemaal op rij de Euro Hockey League, de Champions League van het hockey. De laatste landstitel van de hockeymannen van Amsterdam dateert uit 2012.
Voordat Mathijssen bij Bloemendaal aan de slag ging, was hij succesvol als coach van de vrouwen van Amsterdam.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
12 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden